Viking Ruhu
Çeviri
Cumhur Atay

ISBN
9789750527241

1. baskı - Ağustos 2019
320 sayfa


40,00 TL
32,00 TL

Viking Ruhu

Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş
Daniel McCoy

Odin, Thor, Freya, devler, cüceler, valkürler, Hel, Valhalla, Ragnarok… Dünyada en çok ilgi uyandıran mitolojilerden biri olan Viking mitolojisine dair 34 hikâye, bu kitapta bir araya geliyor.

Odin, Thor, Freya, devler, cüceler, valkürler, Hel, Valhalla, Ragnarok… Dünyada en çok ilgi uyandıran mitolojilerden biri olan Viking mitolojisine dair 34 hikâye, bu kitapta bir araya geliyor. Daniel McCoy sadece bu alandaki benzer kitaplardakine kıyasla daha fazla sayıda mitolojik öyküyü bir araya getirmekle kalmıyor, bize Norsların dünyasını daha iyi anlamamızı sağlayacak geniş bir tarihî arkaplan da çiziyor; Hıristiyanlık öncesi dönemde Avrupa’nın kuzeyinde yaşayan bu pagan halkın dünyaya, insanlığa, kadere bakışını, günlük hayatlarını, dinî ritüellerini ve tüm bunları dile getirişlerini yansıtan mitolojilerini farklı kaynaklardan karşılaştırarak okura sunuyor.

Viking Ruhu: Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş, benzersiz bir mitoloji elkitabı…Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Viking Ruhu
Alt Başlık
Nors Mitolojisi ve Dinine Giriş
ISBN
9789750527241
Orijinal Adı
Viking Spirit: An Introduction to Norse Mythology and Religion
Yayın No
İletişim - 2806
Dizi No
Başvuru - 114
Alan
Tarih
Sayfa Sayısı
320 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
1. baskı - Ağustos 2019
Yazar
Daniel McCoy
Çeviren
Cumhur Atay
Editör
Merin Sever
Dizi Kapak Tasarımı
Suat Aysu
Kapak
Seda Mit
İllustrasyon
Seda Mit
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Remzi Abbas
Dizin
Berkay Üzüm
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Daniel McCoy

Norslar ve Cermen halkların Hıristiyanlık öncesi dönemleri, mitolojileri ve pagan inançları üzerine çalışan Daniel McCoy’un ABD’de yayımlanmış The Love of Destiny: the Sacred and the Profane in Germanic Polytheism (2013, Kader Aşkı: Cermen Çoktanrıcılığında Kutsallık ve Dünyevilik) adlı bir kitabı daha bulunmaktadır. Yazar, Nors mitolojisi ve diniyle ilgili en çok okunan dijital kaynaklardan biri olan norse-mythology.org’un da kurucusudur.