Yuppieler, Prensler ve Bizim Kuşak
ISBN
9789754703245

3. baskı - Kasım 1993
212 sayfa


Tükendi

Yuppieler, Prensler ve Bizim Kuşak

Hayri Kozanoğlu

Dünyada ve Türkiye’de “başarı ve kazanma”nın, paranın, “business”in, statünün, kariyerin “yükselen değer” oluşuyla ortaya çıkan ve bu gidişatın simgesi olan Yup-pieler... Yuppieliğin, Yup- pielerden daha zenginleri de daha yoksulları da saran “havası”... Yuppielerin hası ve bürokrasideki koçbaşı olarak “Prensler”.

Dünyada ve Türkiye’de “başarı ve kazanma”nın, paranın, “business”in, statünün, kariyerin “yükselen değer” oluşuyla ortaya çıkan ve bu gidişatın simgesi olan Yup-pieler... Yuppieliğin, Yup- pielerden daha zenginleri de daha yoksulları da saran “havası”... Yuppielerin hası ve bürokrasideki koçbaşı olarak “Prensler”... Yuppieliğin öncüsü olduğu hayata hem en hızlı erişebilenleri, hem erişenlere en can-ı gönülden gıcık olanların kuşağı (“Bizim Kuşak”) 57’liler.
Kitabın Adı
Yuppieler, Prensler ve Bizim Kuşak
ISBN
9789754703245
Yayın No
İletişim - 210
Dizi No
Bugünün Kitapları - 19
Alan
Ekonomi, Tarih
Sayfa Sayısı
212 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
3. baskı - Kasım 1993 (1. baskı - Mart 1993)
Yazar
Hayri Kozanoğlu
Kapak
Ümit Kıvanç
Düzelti
Mustafa Şahin
Dizgi
Maraton Dizgievi
Cilt
Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Hayri Kozanoğlu

1956 yılında Adana’da doğdu. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde öğretim üyesidir. Daha önce İletişim Yayınları’ndan Yuppiler, Prensler, Bizim Kuşak; İthaki Yayınları’ndan Küreselleşme Heyulası ve Hem Eşitlik Hem Özgürlük adlı üç kitabı vardır. Evlidir ve Cem ve Ada’nın babasıdır.