Bireysel Yatırımcının Rehberi
ISBN
9789754709001

1. baskı - Mayıs 2001
366 sayfa


Tükendi

Bireysel Yatırımcının Rehberi

Cüneyt Akman

Kimbilir kaç kişinin felsefe veya sanat kariyeri, “Felsefeye Başlangıç” ya da “Resim Sanatına Giriş” türü eserlerle daha başlamadan bitivermiştir. Bu kitap da bir başvuru kitabı. Ama çoğu iyi “giriş” kitapları gibi, bildiğiniz “başlangıç” kitaplarından değil.

Kimbilir kaç kişinin felsefe veya sanat kariyeri, “Felsefeye Başlangıç” ya da “Resim Sanatına Giriş” türü eserlerle daha başlamadan bitivermiştir. Bu kitap da bir başvuru kitabı. Ama çoğu iyi “giriş” kitapları gibi, bildiğiniz “başlangıç” kitaplarından değil. Yeni merak saranlar, yatırım konusunda derinleşmek isteyenler aradıklarını anlaşılır bir üslupla bulabilecekler. Ayrıca ilgilenenlere finans dünyasındaki son gelişmeler, “trendler”, analiz yöntemleri ve “doktrin” tartışmaları da sunuluyor. Son yıllarda mali piyasalarda ortaya çıkan yasa ve uygulama değişikliklerine yer verilerek, bu alandaki boşluk da doldurulmaya çalışılıyor. Kitapta ayrıca bir borsa terimleri sözlüğü ve örnekli bir matematik eki bulunuyor. Niçin “yatırım rehberi” değil de, “bireysel yatırımcının rehberi” diye soran olursa... Bu bir yaklaşım sorunu. Yatırım konularına bireysel yatırımcı gözüyle baktık. “Küçük” değil, “bireysel” yatırımcı... Bu kitap “sürü içgüdüsü” ile davranmayı seçen yatırımcılara fayda sağlamayacak, hiç boşuna almasınlar. Ama birey olmayı seçen, kişilikli yatırımcı için değeri büyük. Yatırım kurumları veya kurum gibi davranan spekülatörler kendi başlarının çaresine bakıyorlar. Bireysel yatırımcıların fonları ise çoğu kez borsa kurtlarının sofrasında meze olmaktan kurtulamıyor. İşte bu kitap, bireysel yatırımcılar için bir hayatta kalma kılavuzu.
Kitabın Adı
Bireysel Yatırımcının Rehberi
ISBN
9789754709001
Yayın No
İletişim - 717
Dizi No
Başvuru - 14
Alan
Ekonomi
Sayfa Sayısı
366 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
270 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 2001
Yazar
Cüneyt Akman
Dizi Yayın Yönetmeni
Mustafa Bayka
Yayın Danışmanı
Ahmet İnsel
Dizi Kapak Tasarımı
Ümit Kıvanç
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Kapak Resmi
Pieter Bruegel
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Cüneyt Akman

1958 İstanbul doğumlu. B.Ü Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktoraya İ.Ü İktisat Fakültesi’nde devam etti.1981’de Dünya gazetesinde gazeteciliğe başladı. Yeni Asır ve Rapor gazetelerinde çalıştı. 1983-85 arası İ.Ü İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Tekrar gazeteciliğe döndü. 1987’de Aslan Başer Kafaoğlu ile birlikte Türkiye’nin ilk haftalık borsa dergisi Borsadan Haberler’i, 1991’de Trend dergisini yayımladı. 1993’te bir aracı kurumun yeniden yapılanma çalışmalarını yürüttü. 1994’te İntermedya Yayın Grubu’nun genel yayın yönetmeni oldu. Borsamatik, Macro gibi dergileri yayın hayatına hazırladı. 1996’da İntermedya Online, 1998’de Sibermedya Online ile web yayımcılığına adım attı. Şu anda web yayımcılığının yanısıra Executive Reference Kit adlı bir yönetim ansiklopedisinin yayın yönetmenliğini sürdürüyor.