Bir Yaşam Öyküsü: Vanessa Redgrave
Çeviri
Püren Özgeren

ISBN
9789754704402

1. baskı - Ağustos 1994
407 sayfa


5,56 TL
4,45 TL

Bir Yaşam Öyküsü: Vanessa Redgrave

Vanessa Redgrave

3 Ocak 1937 günü bir kar fırtınasının ortasında doğmuş. Doğumunu Laurence Olivier sahneden müjdelemiş. Dört kuşak tiyatrocu bir ailenin kızı, İngiliz tiyatrosunun en önemli oyuncularından biri, Julia gibi filmlerde unutulmaz oyunlarını seyrettiğimiz bir sinema yıldızı. Vanessa Redgrave bütün bunlar, ama aynı zamanda mücadeleci politik kimliğiyle de tanınan bir sanatçı.

3 Ocak 1937 günü bir kar fırtınasının ortasında doğmuş. Doğumunu Laurence Olivier sahneden müjdelemiş. Dört kuşak tiyatrocu bir ailenin kızı, İngiliz tiyatrosunun en önemli oyuncularından biri, Julia gibi filmlerde unutulmaz oyunlarını seyrettiğimiz bir sinema yıldızı. Vanessa Redgrave bütün bunlar, ama aynı zamanda mücadeleci politik kimliğiyle de tanınan bir sanatçı. Redgrave, politik görüşlerinin mesleğiyle neden kaçınılmaz bağlar içinde bulunduğunu da anlatıyor.
Kitabın Adı
Bir Yaşam Öyküsü: Vanessa Redgrave
ISBN
9789754704402
Orijinal Adı
An Autobiography
Yayın No
İletişim - 300
Dizi No
Geçmiş-Gelecek - 1
Alan
Kadın ve Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları, Politika/Siyaset, Tarih
Sayfa Sayısı
407 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
345 gr
Baskı
1. baskı - Ağustos 1994
Yazar
Vanessa Redgrave
Çeviren
Püren Özgeren
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Düzelti
Mehmet Kara
Uygulama
Filiz Burhan
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Vanessa Redgrave

3 Ocak 1937 günü bir kar fırtınasının ortasında doğmuş. Doğumunu Laurence Olivier sahneden müjdelemiş. Dört kuşak tiyatrocu bir ailenin kızı, İngiliz tiyatrosunun en önemli oyuncularından biri, Julia gibi filmlerde unutulmaz oyunlarını seyrettiğimiz bir sinema yıldızı. Vanessa Redgrave bütün bunlar, ama aynı zamanda mücadeleci politik kimliğiyle de tanınan bir sanatçı.Geçmiş-Gelecek

Geçmiş-Gelecek dizisinin tüm kitaplarını görmek için tıklayınız.