Dizginsiz Bir Sabırla
Çeviri
Ogün Duman

ISBN
9789754705539

1. baskı - Mayıs 1996
358 sayfa


Tükendi

Dizginsiz Bir Sabırla

Tomas Borge

Tomás Borge, Sandinist hareketin kurucularından. Yola birlikte çıktığı arkadaşlarının tümü öldü, anı yazma işi Borge’ye düştü. Dizginsiz Bir Sabırla’da Borge’nin sofu bir anneyle başetmeye çalıştığı, kız peşinde koştuğu yeni yetmelik dönemi var. Sonra Sandinist Halk Kurtuluş Cephesi’nin kurucusu Carlos Fonseca’nın hayatı. Ve tabii ki, Nikaragua Devrimi’nin zorlu, acılı, şiirli, şarkılı, dayanışmalı, bol kayıplı ve hep umutlu hikayesi. Sahici bir devrimin uzun yolu.

Tomás Borge, Sandinist hareketin kurucularından. Yola birlikte çıktığı arkadaşlarının tümü öldü, anı yazma işi Borge’ye düştü. Dizginsiz Bir Sabırla’da Borge’nin sofu bir anneyle başetmeye çalıştığı, kız peşinde koştuğu yeni yetmelik dönemi var. Sonra Sandinist Halk Kurtuluş Cephesi’nin kurucusu Carlos Fonseca’nın hayatı. Ve tabii ki, Nikaragua Devrimi’nin zorlu, acılı, şiirli, şarkılı, dayanışmalı, bol kayıplı ve hep umutlu hikayesi. Sahici bir devrimin uzun yolu...
Kitabın Adı
Dizginsiz Bir Sabırla
ISBN
9789754705539
Orijinal Adı
La paciente impaciencia
Yayın No
İletişim - 363
Dizi No
Geçmiş-Gelecek - 3
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı, Politika/Siyaset, Tarih
Sayfa Sayısı
358 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
272 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 1996
Yazar
Tomas Borge
Çeviren
Ogün Duman
Kapak
Ümit Kıvanç
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Tomas Borge

Nikaragua’daki Sandinist Ulusal Kurtuluş Cephesi’nin kurucularından hayatta kalan tek kişidir. 1976’da verdikleri gerilla mücadelesinin gerilediği bir dönemde yakalandı, ağır işkencelerden sonra 180 yıl hapse mahkûm edildi. 1978’de Sandinistlerin ünlü baskın harekâtıyla kurtarıldı. Nikaragua Devrimi’nden sonra İçişleri Bakanı oldu ve bu görevi Sandinistlerin genel seçimi kaybederek iktidarı terkettiği 1990’a kadar sürdürdü.