Yıldız Tutulması
ISBN
9789750510540

1. baskı - Haziran 2012
94 sayfa


5,00 TL
4,00 TL

Yıldız Tutulması

Ender Özkahraman

Şimdi bütün tasavvurlarımın üzerinde hiçbir yıldızın aydınlatamayacağı kadar koyu bir karanlık var Ruken… Ender Özkahraman bir kez daha Güneydoğu’yu anlatıyor; ne söylese eksik kalacak kahırlı, yaralı ve netameli bir meselenin, bitmek bilmeyen bir savaşın üstüne cesaretle gidiyor. Dağla şehrin, partiyle devletin, Doğu’yla Batı’nın, masallarla ölümlü dünyanın arasında kalmış iki kadının, Ruken ile Pervin’in iç parçalayan kıstırılmışlığını hikâye ediyor.

Şimdi bütün tasavvurlarımın üzerinde hiçbir yıldızın aydınlatamayacağı kadar koyu bir karanlık var Ruken… 

Ender Özkahraman bir kez daha Güneydoğu’yu anlatıyor; ne söylese eksik kalacak kahırlı, yaralı ve netameli bir meselenin, bitmek bilmeyen bir savaşın üstüne cesaretle gidiyor. Dağla şehrin, partiyle devletin, Doğu’yla Batı’nın, masallarla ölümlü dünyanın arasında kalmış iki kadının, Ruken ile Pervin’in iç parçalayan kıstırılmışlığını hikâye ediyor. 

Kola şişeleri, tasfiye süreçleri, eprimiş masallar, çanta taşımayan kadınlar, Kavalcı’nın Çocukları, mezarlıklar, parti menfaatleri, her lafı işin esasına getiren abiler, takipteki polisler, hıyanet ve teslimiyet endişesi, helikopter sesi, uyuyamayan bebeler… Bir anlamı olsun diye çekilmiş tuhaf fotoğraflar! 

Yıldız Tutulması, nefes alamama halinin grafik romanı, insani bir ses: Bir çocuğun gözyaşı, Tanrı kelamından daha caydırıcıdır…Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Yıldız Tutulması
ISBN
9789750510540
Yayın No
İletişim - 1755
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 242
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
94 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
88 gr
Baskı
1. baskı - Haziran 2012
Yazar
Ender Özkahraman
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Kapak Resmi
Ender Özkahraman
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Haluk Özkahraman
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Ender Özkahraman

1969 yılında doğdu. Çizgi hikâyelerinden derlediği dört kitabı var: Orası Öyküleri (1995), Herkes Aşağı İnsin (Orası Öyküleri 2, 1999), Orası Öyküleri 3 (2001) ve Son Kullanma Tarihi (Orası Öyküleri 4, 2007).Etiketler: #çizgi roman