Ruhaltı Çocukları
ISBN
9789750517426

1. baskı - Nisan 2015
188 sayfa


25,50 TL
20,40 TL

Ruhaltı Çocukları

Emirhan Dağkan G.

Ruhaltı Çocukları, çaresizler için bir sığınak... İhtimaller zinciri... İnce elenip, sık dokunmuş bir dejavu... Bir ilk roman. Emirhan Dağkan G. heyecanlı ve öfkeli bir edebiyatın yeni yazar.

Paçalarımı sıvamışım, ayaklarım çıplak. Yürüyorum. Islak deniz taşları serinletiyor tabanlarımı. Burnuma keskin bir yosun kokusu vuruyor. “Kokuyu sen de alıyor musun?” diye soruyorum yanımdakine. Sonra bir bakıyorum, kimsecikler yok etrafta. Rüzgâr şiddetini artırıyor.

Uzaklardan, çok uzaklardan, sararmış bir gazete sayfası düşüyor ayaklarımın dibine. Eğilip alıyorum onu. Gözüme takılan ilk haberin manşetini okuyorum...

Kötü kaderli güzeller güzeli çocuğun eski fotoğrafı. Dönmeyen topaç. Kopuk güvercin kafası. Kurumuş simit. Rengi siyaha dönmüş eski parka. Ponponlu bere. Nuh’un Gemisi. Miskinler Tekkesi. Bir çatı katının duvarlarında aynı tarihli ve aynı manşetli farklı gazete nüshaları... Ve her şeyi, hepsini paramparça eden bir final.

Ruhaltı Çocukları, çaresizler için bir sığınak... İhtimaller zinciri... İnce elenip, sık dokunmuş bir dejavu... Bir ilk roman. Emirhan Dağkan G. heyecanlı ve öfkeli bir edebiyatın yeni yazarı.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Ruhaltı Çocukları
ISBN
9789750517426
Yayın No
İletişim - 2141
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 346
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
188 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
168 gr
Baskı
1. baskı - Nisan 2015
Yazar
Emirhan Dağkan G.
Editör
Levent Cantek
Yayına Hazırlayan
Duygu Çayırcıoğlu, Necdet Dümelli
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Seher Ankarasever
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Emirhan Dağkan G.

1992 Erzurum doğumlu. Halen İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Ruhaltı Çocukları adlı ilk romanı 2015’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.Emirhan Dağkan G.

Tüm Emirhan Dağkan G. kitaplarını görmek için tıklayınız.