Bozlak
ISBN
9789750524486

1. baskı - Temmuz 2018
180 sayfa


25,00 TL
20,00 TL

Bozlak

Emirhan Dağkan G.

Emirhan Dağkan G., bir ölüyle doğrulanan parçalanmışlığın hikâyesini, cayır cayır süren bir sessizliği anlatıyor.

“Zaman zaman, karanlığın içinde karşıma birden biri çıkar diye tedirgin oluyor ve sağımı solum etraflıca süzerken, kıstığım gözlerimin saklanmama yardım edeceğini düşünüyordum. Bunun üstüne bir de, mezarlık yoluna yaklaştığım her dakikada anlatılan cin hikâyelerini hatırlıyor ve garip bir şekilde, bunları unutabilmek için zorladığım zihnime hükmedemiyordum. Hem içimde biriken korkudan hem de bedenimi çepeçevre sarmalayan soğuktan kaçabilecekmişim gibi adımlarımı hızlandırmış ve değil sağa sola bakmak, kimi zaman gözlerimi dahi kapatır olmuştum.”

Çamurlu yollar, yabancıları sevmeyen köylüler, kaynayan bir kahvehane… Namus bekçileri, haset ve husumetler… Sırtından “zopası” eksik edilmeyen çocuklar, erkekler ve erkeklikler… Karanlık evler, ışığı pır pır eden odalar. Muammalı bir ölüm ve çiçeği burnundabir öğretmen…

Bozlak, polisiyenin kıyılarında gezinen bir novella, bir köy hikâyesi. Konup konup havalanan kuşlar.

Emirhan Dağkan G., bir ölüyle doğrulanan parçalanmışlığın hikâyesini, cayır cayır süren bir sessizliği anlatıyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Bozlak
ISBN
9789750524486
Yayın No
İletişim - 2648
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 455
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
180 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
164 gr
Baskı
1. baskı - Temmuz 2018
Yazar
Emirhan Dağkan G.
Editör
Levent Cantek
Yayına Hazırlayan
Duygu Çayırcıoğlu
Kapak
Seda Mit
Düzelti
Nebiye Çavuş
Uygulama
Hüsnü Abbas
Baskı
Ayhan Matbaası

Emirhan Dağkan G.

1992 Erzurum doğumlu. Halen İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Ruhaltı Çocukları adlı ilk romanı 2015’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.Emirhan Dağkan G.

Tüm Emirhan Dağkan G. kitaplarını görmek için tıklayınız.