Kitle İletişim Kuramları
ISBN
9789750524578

3. baskı - Eylül 2019
280 sayfa


39,00 TL
31,20 TL

Kitle İletişim Kuramları

Kavramlar, Okullar, Modeller
Burak Özçetin

Alandaki büyük bir boşluğu doldurmaya aday Kitle İletişim Kuramları ders kitabı olarak temel bir kaynak niteliği taşırken, insan-toplum ve medya ilişkisine ilgi duyanlar için de kapsamlı bir rehber.

Oldukça titiz ve yoğun bir çalışmanın ürünü olan Kitle İletişim Kuramları iletişim kuramlarının ezberlenecek malumatlar bütününden ibaret olmadığını, sosyal ve beşeri bilimler içerisinde derinlikli, incelikli ve zor bir çalışma alanı olduğunu gösteriyor.


İletişim bilimlerindeki anaakım ve eleştirel kuramların düşünsel ve metodolojik farklılıklarını; toplum ve kitle iletişim araçları arasındaki ilişkilere dair kavramsal-kuramsal tartışmaları çeşitli yönleriyle ortaya koyan kitap önemli isimlerin kısa hayat hikâyeleri, okuma parçaları ve önerileriyle zenginleşiyor.


Burak Özçetin sade bir anlatımla Chicago Okulu’ndan Lippmann, Lasswell, McLuhan, Castells gibi isimlere, kitle iletişim modellerinden İngiliz kültürel çalışmalarına, iletişimin ekonomi politiğinden Frankfurt Okulu’na birçok kavram, kuram ve modelin soru, cevap ve işleyişlerine uzanarak geniş bir yelpaze çiziyor.


Alandaki büyük bir boşluğu doldurmaya aday Kitle İletişim Kuramları ders kitabı olarak temel bir kaynak niteliği taşırken, insan-toplum ve medya ilişkisine ilgi duyanlar için de kapsamlı bir rehberKitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Kitle İletişim Kuramları
Alt Başlık
Kavramlar, Okullar, Modeller
ISBN
9789750524578
Yayın No
İletişim - 2656
Dizi No
Araştırma-İnceleme - 435
Sayfa Sayısı
280 sayfa
En
170 mm
Boy
240 mm
Ağırlık
373 gr
Baskı
3. baskı - Eylül 2019 (1. baskı - Ağustos 2018)
Yazar
Burak Özçetin
Editör
Kıvanç Koçak
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Oben Üçke
Dizin
Oben Üçke
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Burak Özçetin

BURAK ÖZÇETİN 1979 yılında Kuşadası’nda doğdu ve Kuşadası-Tire-Söke arasında mekik dokuyarak büyüdü. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden yüksek lisans ve doktora derecelerini aldı. 2006-2007 yıllarında Fulbright Bursu ile New School for Social Research Siyaset Bilimi Bölümü’nde misafir araştırmacı olarak bulundu. Sırasıyla ODTÜ, Akdeniz Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi’nde çalıştı. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışıyor. İletişim kuramları, iletişim sosyolojisi, medya tüketimi, siyasal ve sosyal kuram, kültürel çalışmalar, siyasal iletişim ve Türkiye’de siyasal ve kültürel hayat temel ilgi alanları; Türkiye’de popülist siyasete, özellikle de popülizmin popüler kültürdeki tezahürlerine odaklanıyor.Etiketler: #iletişim, #medya, #toplum