Dünya Bu Kadar
ISBN
9789750517402

3. baskı - Temmuz 2016
196 sayfa


25,50 TL
20,40 TL

Dünya Bu Kadar

Mahir Ünsal Eriş

Dünya Bu Kadar, çarpa çarpa geceye ışıl ışıl hikâyeler bırakıyor.

Radyonun sesi duyulmaz, bağ evinin ışığı görünmez olunca ara ara duyulan kesik inlemeler geldi kulaklarına. Fikret korktu. Bok vardı gecenin bu saatinde bu saçmasapan şeylere kalkışacak, hem de iki şişe büyüğü gözünün yaşına bakmadan bitirmişken. Sesi Hilmi de fark etti. “Hocam, bu hayvan inlemesi mi, birileri iş mi tutuyor yoksa bağlık arasını bulmuş da?” diye sordu. Hocam diyerek ikisini de ortalamaya çalışmıştı. “Baykuştur,” dedi Koço. “Bazı baykuşlar böyle inler gibi ses çıkarır, korkmayın,” Hilmi bozuldu, “Yok Üstat, korktuğumuzdan değil de, olmadık bir şeye denk gelmeyelim şimdi gece vakti. Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde ve Olduğu Kadar Güzeldik kitaplarıyla sevdiğimiz Mahir Ünsal Eriş, bu kez bir romanla, başka bir dil deniyor.

Sesleri, hatıraları, tesadüfleri, yeşil ve alabildiğine geniş fındık bahçelerini, deniz kıyısını, ipince ipeksi dantelleri, pervaneleri, hasreti, haseti, heba edilmiş yılları... Kör kuyuları, bir nakkaş gibi birbirine teyelleyerek hikâyeleri, ay karanlığını, defineleri, haritaları işliyor; yavaş yavaş anlatıyor üstelik, gülerek kıkırdayarak, kıpır kıpır... Uzakta, bozkırın ortasında, bir kayısı bahçesinde birileri kafa çekip, tütün sarıyor...

Dünya Bu Kadar, çarpa çarpa geceye ışıl ışıl hikâyeler bırakıyor. Yeni roman, işte gökyüzü...

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Dünya Bu Kadar
ISBN
9789750517402
Yayın No
İletişim - 2140
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 345
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
196 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
174 gr
Baskı
3. baskı - Temmuz 2016 (1. baskı - Nisan 2015)
Yazar
Mahir Ünsal Eriş
Editör
Levent Cantek
Kapak
Şeyma Sağlam
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ayla Karadağ
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Mahir Ünsal Eriş

1980’de Çanakkale’de doğdu. Bandırma’da büyüdü. Arkeoloji okudu. Çeşitli dillerden kitaplar, makaleler, öyküler çevirdi, halen de çevirir. Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde (2012), Dünya Bu Kadar (2015), Benim Adım Feridun (2016) adlı kitapları İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Olduğu Kadar Güzeldik (2013) adlı kitabıyla 60. Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı’nı kazanmıştır. Gençlerbirliklidir. Söylenişi bile güzel.