Tuhaflıklar Fabrikası
ISBN
9789750525148

2. baskı - Aralık 2018
201 sayfa


26,00 TL
20,80 TL

Tuhaflıklar Fabrikası

Eyüp Aygün Tayşir

Eyüp Aygün Tayşir’in ikinci kitabı ustalık döneminin başladığını müjdeliyor. Tuhaflıklar Fabrikası, metinlerin gizemli dünyasının romanı. Kedili karanlık bir orman, büyülü bir alegori… Bir kitap, diğerine açılan kapı olabilir mi?

Ne müfessirim ne de kutsal kitapların sırlarını ifşa etmek haddim. Lakin belki de sürgünümüz budur, kim bilir? Şimdi lütfen beni, numarasını açık etmek için pürdikkat izlediğiniz bir gözbağcıymışım gibi izleyiniz. Sonuçta yine hayret edecek olsanız da... Büyük Âlim, İçdeniz’in kıyısında tuhaflıklarla örülü tarihî üniversite binasında anlatılan bir efsane... Genç bir asistan, Büyük Âlim’in esrarengiz yazmasının peşine düşer ve geri dönüşsüz bir arayışın içinde kaybolur.

Eyüp Aygün Tayşir’in ikinci kitabı ustalık döneminin başladığını müjdeliyor. Tuhaflıklar Fabrikası, metinlerin gizemli dünyasının romanı. Kedili karanlık bir orman, büyülü bir alegori… Bir kitap, diğerine açılan kapı olabilir mi?Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Tuhaflıklar Fabrikası
ISBN
9789750525148
Yayın No
İletişim - 2682
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 462
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
201 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
181 gr
Baskı
2. baskı - Aralık 2018 (1. baskı - Ekim 2018)
Yazar
Eyüp Aygün Tayşir
Editör
Duygu Çayırcıoğlu
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Nebiye Çavuş
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Eyüp Aygün Tayşir

1979’da İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini ise Marmara Üniversitesi’nde Yönetim Bilimi alanında tamamladı. 2011-2012 yılları arasında Boston Üniversitesi’nde misafir araştırmacı olarak görev yaptı. Bu süreçte sivil toplum kuruluşlarının yönetimi konusunda araştırmalar yürüttü ve yönetim dersleri verdi. 2014 yılında Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanı aldı. Halen Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyesi, Harvard Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Merkezi’nde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmakta ve Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde Modern Türkiye Tarihi alanında ikinci doktora eğitimini sürdürmektedir. İlk romanı, 2016 yılında, 4 Hane 1 Teslim adıyla İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. 2017 yılında Hürriyet Kitap Sanat tarafından “Geleceğin 10 Yazarı” listesinde anıldı. Tuhaflıklar Fabrikası yazarın ikinci romanıdır. Pozitivist bilimin katı gerçekçiliği ile edebiyatın kurgusal ve büyülü gerçekçilikleri arasında salınarak yaşamaktadır.Eyüp Aygün Tayşir

Tüm Eyüp Aygün Tayşir kitaplarını görmek için tıklayınız.