Noktalı Virgülle Biten Bir Kitap
ISBN
9789750523014

1. baskı - Aralık 2017
131 sayfa


16,50 TL
13,20 TL

Noktalı Virgülle Biten Bir Kitap

Batıkan Köse

Batıkan Köse, muktedirlerin izahına mizahla karşılık vermek lazım diyerek başlıyor işe ve ustaca biçimlendirdiği taşlarla duvarlar örüyor, takılar tasarlıyor, yollar döşüyor.

Noktalı Virgülle Biten Bir Kitap, noktaya mecbur olmadığımızı, çağrışım denen şeyin bize bin bir seçenek sunduğunu gösteren öyküler.

Tam klaketi çakarken çorabı kaçtı. Kaçan çorabının peşinden giderken “Lensi uzat,” dedi görüntü yönetmeni.Bu yaptığı üçüncü hataydı.
Üçüncü asistan gözlerindeki lensi çıkarınca yönetmen bağırdı: “Adam gibi yapın şu işi.” Bu sözü cinsiyetçi bulmuş, çorabını hâlâ
bulamamıştı klaketçi Sinem.

Veresiye espri satmayan komedyenler, bayramda el öpmeye kendi klonunu gönderen yeniyetmeler… İkinci köprüde intihar etmek yasaklandığı için üçüncü köprüye giden, oradaki kuyruğu görünce de intihar etmekten vazgeçen memurlar, fotokopi makinesinin ışığında görülen ekspresyonist rüyalar… Batıkan Köse, muktedirlerin izahına mizahla karşılık vermek lazım diyerek başlıyor işe ve ustaca biçimlendirdiği taşlarla duvarlar örüyor, takılar tasarlıyor, yollar döşüyor.

Noktalı Virgülle Biten Bir Kitap noktaya mecbur olmadığımızı, çağrışım denen şeyin bize bin bir seçenek sunduğunu gösteren öyküler.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Noktalı Virgülle Biten Bir Kitap
ISBN
9789750523014
Yayın No
İletişim - 2562
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 441
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
131 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
60 gr
Baskı
1. baskı - Aralık 2017
Yazar
Batıkan Köse
Editör
Levent Cantek
Yayına Hazırlayan
Necdet Dümelli
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Nebiye Çavuş
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Batıkan Köse

1995 İstanbul doğumlu. Öyküleri Kitap-lık dergisinde yayımlandı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi’nde okuyor. Şahsi Düşler ve Onur Kırıcı Gerçekler adlı kitabı 2015’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı.