Komutanın Şüpheli Ölümü
ISBN
9789754706673

1. baskı - Haziran 1998
216 sayfa


Tükendi
Eşref Bitlis Olayı

Komutanın Şüpheli Ölümü

Cüneyt Özdemir

Televizyonlardan tanıdığımız gazeteci Cüneyt Özdemir, ekranlarda araştırdığı Eşref Bitlis’in şüpheli ölümünü, bu kez de kitap olarak gün ışığına çıkarıyor. Kitap, tanıklara, raporlara, belgelere ve kazada ölenlerin yakınlarının ifadelerine dayanıyor. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bitlis’in kamuoyunun pek bilmediği yanları; bir aile reisi, bir baba ve bir komutan olarak tasvir ediliyor.

Televizyonlardan tanıdığımız gazeteci Cüneyt Özdemir, ekranlarda araştırdığı Eşref Bitlis’in şüpheli ölümünü, bu kez de kitap olarak gün ışığına çıkarıyor. Kitap, tanıklara, raporlara, belgelere ve kazada ölenlerin yakınlarının ifadelerine dayanıyor. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bitlis’in kamuoyunun pek bilmediği yanları; bir aile reisi, bir baba ve bir komutan olarak tasvir ediliyor. Kitabı ilginç kılan ayrıntılardan belki de en önemlisi, “kaza”dan önceki gece Bitlis’in uçağının bulunduğu hangarda nöbet tutan erin anlattıkları. Bütün belgelere, raporlara, tanıklıklara rağmen aydınlanamayan bu “kaza”nın anatomisi bütün verileriyle ortaya konuyor.
Üst Başlık
Eşref Bitlis Olayı
Kitabın Adı
Komutanın Şüpheli Ölümü
ISBN
9789754706673
Yayın No
İletişim - 474
Dizi No
Bugünün Kitapları - 41
Alan
Politika/Siyaset
Sayfa Sayısı
216 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
1. baskı - Haziran 1998
Yazar
Cüneyt Özdemir
Kapak
Ümit Kıvanç
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Cüneyt Özdemir

1970 yılında Ankara'da doğdu. A.Ü İletişim Fakültesinden mezun oldu. 32. Gün, Atv gibi kurumlarda çalıştı. Genç televizyoncunun pek çok ödülü bulunuyor.

Yayınlanmış Eserler: Komutanın Şüpheli Ölümü -Eşref Bitlis Olayı- (İletişim), Ruh Hali (Parantez), Düşsesi (Parantez), Ratingsiz Sohbetler (Su Yayınları), Kız Kulesi Efsanesi (Su Yayınları) Özgeçmiş 32. Gün ekolünden olan Cüneyt Özdemir halen CNN Türk’te Soner Yalçın’la birlikte 5N 1K’yı hazırlıyor.