Kendine Saygı
Çeviri
İsmail Yerguz

ISBN
9789754709346

5. baskı - Şubat 2019
307 sayfa


39,00 TL
31,20 TL

Kendine Saygı

Başkalarıyla Daha İyi Geçinmek İçin Kendini Sevmek
Christophe Andre, François Lelord

Psikiyatri uzmanları Christophe André ile François Lelord Kendine Saygı’da aile içinde, iş yaşamında ve ikili ilişkilerde bu hassas kavramı tüm boyutlarıyla tartışıyor, örnek vakalarla ve bilimsel araştırma sonuçlarıyla konuyu somutlaştırarak okuru etkin biçimde eserin içine katmayı başarıyorlar.

Kişiliğimizin temel ölçütlerinden biri olan kendine saygı, ruhsal dengemizi belirleyen en önemli kavramlardan biri. Kendimize saygımız yüksek olduğunda, hayatın içinde etkin olabiliyor ve yaşamın getirdiği zorluklara daha rahat göğüs gerebiliyoruz; düşük olduğunda ise yaşamımızı alt üst edebilecek sıkıntılarla ve rahatsızlıklarla karşılaşabiliyoruz. Peki kendine saygıdan ne anlamak gerekir? Kısaca “kendimiz hakkındaki yargımız” olarak tanımlayabileceğimiz bu kavram, gerçekte şu sorulara verdiğimiz cevapların toplamı gibi düşünülebilir: Kendimi nasıl görüyorum? Niteliklerim ve kusurlarım nelerdir? Hangi yeteneklere sahibim? Başarılarım, başarısızlıklarım, yeteneklerim ve sınırlarım nelerdir? Kendi gözümde, yakınlarımın gözünde, beni tanıyanların gözünde değerim nedir? Kendimi başkalarının sevgisini ve yakınlığını hak eden biri olarak mı görüyorum? Kendimle barışık mıyım? Aldığım kararlardan uzun vadede memnun muyum? İstediğim gibi bir yaşam mı sürüyorum?

 Psikiyatri uzmanları Christophe André ile François Lelord Kendine Saygı’da aile içinde, iş yaşamında ve ikili ilişkilerde bu hassas kavramı tüm boyutlarıyla tartışıyor, örnek vakalarla ve bilimsel araştırma sonuçlarıyla konuyu somutlaştırarak okuru etkin biçimde eserin içine katmayı başarıyorlar.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Kendine Saygı
Alt Başlık
Başkalarıyla Daha İyi Geçinmek İçin Kendini Sevmek
ISBN
9789754709346
Orijinal Adı
L'estime de soi
Yayın No
İletişim - 746
Dizi No
Psykhe - 19
Alan
Psikoloji
Sayfa Sayısı
307 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
255 gr
Baskı
5. baskı - Şubat 2019 (1. baskı - Eylül 2001)
Yazar
Christophe Andre, François Lelord
Çeviren
İsmail Yerguz
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Christophe Andre

1956 yılında Montpellier’de doğdu. Halen Paris’teki Sainte-Anne Hastanesi’nde psikiyatrist olarak çalışıyor ve uzmanlık alanı olan anksiyete ve depresyon konularında makale ve kitaplar yazıyor.


François Lelord

1953 yılında Paris’te doğdu. Uzun yıllar kendi muayenehanesinde psikiyatr olarak çalıştıktan sonra 1996’da şirketlere stres yönetimi ve çalışan memnuniyeti konularında danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Halen psikiyatri çalışmalarını Paris’te ve Bangkok’ta sürdürüyor ve çeşitli konularda kitaplar yazıyor.