Karahindiba
ISBN
9789750520075

3. baskı - Eylül 2018
147 sayfa


22,50 TL
18,00 TL

Karahindiba

Sinan Sülün

Sinan Sülün, işsizliği, çeyrek biletleri, bir pelikanın ürperen tüylerini, uzun yolu, eski tanışları, inmeyen şişlikleri anlatıyor.

Acılar ve ayrılıklar nasıl günlere yayılırsa, mutluluk ve aşk da anlara yayılır. Aşk andır, kısadır, kesintilidir. Ayrılık saatlerdir, günlerdir, kesintisizdir. Aşk parçadır, ayrılık bütün. Doğrudan kalbe verilen kısa şoklar gibidir aşk. Beden kalpten başlayarak kasılır, sarsılır. Bazen verilen aşk kalbe fazla gelir. Âşık kaybedilir. Bazen de tam dozundadır, yeterlidir. Bu gibi durumlarda âşık salisenin binde biri bir zaman diliminde uyur, uyanır. Görülen yeniden görülür, duyulan yeniden duyulur. Yaşanılan yeniden yaşanır.

Sinan Sülün, işsizliği, çeyrek biletleri, bir pelikanın ürperen tüylerini, uzun yolu, eski tanışları, inmeyen şişlikleri anlatıyor. Sakin ve iyicil, içli serzenişler... Âşıkken dünya daha hızlı döner. Karahindiba, genç sesli, usta işi öyküler. Zamanın ruhu, çıkışsızlığı, ümidi, ürkek dokunuşları… Numan, paspas atıyor dünyanın yaralarına. Baharın insanı sarhoş eden kokusu var sayfalarda.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Karahindiba
ISBN
9789750520075
Yayın No
İletişim - 2346
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 393
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
147 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
139 gr
Baskı
3. baskı - Eylül 2018 (1. baskı - Temmuz 2016)
Yazar
Sinan Sülün
Editör
Levent Cantek
Kapak
Seda Mit
İllustrasyon
Seda Mit
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Aybars Yanık
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Sinan Sülün

1980’de İstanbul’da doğdu. 2002’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 2002-2005 yılları arasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Anabilim Dalı’nda eğitim gördü. Zipİstanbul ve Hayvan Kültür Sanat Dergisi’nde editör olarak çalıştı. Birikim, Atlas Tarih, İstanbulArt News, Psikeart, Notos, Egoistokur ve Ot gibi birçok dergi, gazete, internet sitesinde yazıları, hikâyeleri yayımlandı. İlk kitabı Karahindiba’da (2011) yer alan aynı isimli öykü 2014 yılında Mask-Kara Tiyatrosu tarafından oyunlaştırılarak sahneye taşındı. İkinci kitabı ve ilk romanı Kırlangıç Dönümü İletişim’den 2015’te yayımlandı. Çeşitli şirketlerde eğitmen ve danışman olarak çalışan Sinan Sülün, halen “Hikâye Anlatıcısı” olarak eğitimler vermeye ve kurumlara danışmanlık yapmaya devam etmektedir.Sinan Sülün

Tüm Sinan Sülün kitaplarını görmek için tıklayınız.