Kapı Açık Arkanı Dön ve Çık
ISBN
9789754706796

2. baskı - Ekim 1998
256 sayfa


Tükendi
Habaset Yazıları ya da

Kapı Açık Arkanı Dön ve Çık

Perihan Mağden

Perihan Mağden’in yazarlık “serüveni”ni epey uzun bir süredir, önce Pazartesi dergisinde, sonra Radikal’de -biliyoruz ki- izliyorsunuz. İzlemiyorsanız da “birazdan” izleyeceksiniz. Bu kitap ağırlıkla Radikal’de, biraz da Pazartesi’nde yayımlanan yazılardan oluşuyor.

Perihan Mağden’in yazarlık “serüveni”ni epey uzun bir süredir, önce Pazartesi dergisinde, sonra Radikal’de -biliyoruz ki- izliyorsunuz. İzlemiyorsanız da “birazdan” izleyeceksiniz. Bu kitap ağırlıkla Radikal’de, biraz da Pazartesi’nde yayımlanan yazılardan oluşuyor. Kitabın kahramanları, pek tabiî ki “anlam referansları”nı yitiren toplum, maalesef her zaman bizi şaşırtma “becerisi”ni gösteren medya, vazgeçilmez “star”larımız, hiç eksik olmayan “sapıklar”ımız, “katilleriyle gurur duyan” Türkiye, “arzu etmediğimiz kadar masum olmayan” kurbanlar ve de “ince taktikler”in üstâdı gazeteciler ve politikacılar... Herkesin “nasibi”ni aldığı bu uzun liste bile kitabı tanıtmaya yetiyor.
Üst Başlık
Habaset Yazıları ya da
Kitabın Adı
Kapı Açık Arkanı Dön ve Çık
ISBN
9789754706796
Yayın No
İletişim - 483
Dizi No
Bugünün Kitapları - 42
Alan
Popüler Kültür
Sayfa Sayısı
256 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
2. baskı - Ekim 1998 (1. baskı - Temmuz 1998)
Yazar
Perihan Mağden
Kapak Tasarımı
Ümit Kıvanç
Kapak
Fatoş Gencosman
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Suat Aysu
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Perihan Mağden

1960 İstanbul doğumlu. Robert Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Diğer kitapları: Haberci Çocuk Cinayetleri, Refakatçi, Mutfak Kazaları, Pazartesi Yazıları ya da hiç Bunları Kendine Dert etmeye Değer mi?, Habaset Yazıları ya da Kapı Açık, Arkanı Dön ve Çık! Halen Radikal gazetesinde yazıyor.