Haberci Çocuk Cinayetleri
ISBN
9789754704384

2. baskı - Ekim 1999
120 sayfa


Tükendi

Haberci Çocuk Cinayetleri

Perihan Mağden

Yılda taş çatlasa üç cinayetin işlendiği şehirde haberci çocuklar birbiri ardınca öldürülmektedir. Peki ama kim, neden, nasıl?.. Kahramanımız, bu sorulara cevap ararken Mösyü Jacob, Bay Kurtbilgini, Profesör Domanya, mutsuz güzel Esme gibi “tip”lere kulak verecektir ve... İnanılmaz tesadüflerle dolu düşsel bir polisiye, Türkçe’de örneğine pek rastlanmayan “mekansız-milliyetsiz” edebiyatın başarılı örneklerinden.

Yılda taş çatlasa üç cinayetin işlendiği şehirde haberci çocuklar birbiri ardınca öldürülmektedir. Peki ama kim, neden, nasıl?.. Kahramanımız, bu sorulara cevap ararken Mösyü Jacob, Bay Kurtbilgini, Profesör Domanya, mutsuz güzel Esme gibi “tip”lere kulak verecektir ve... İnanılmaz tesadüflerle dolu düşsel bir polisiye, Türkçe’de örneğine pek rastlanmayan “mekansız-milliyetsiz” edebiyatın başarılı örneklerinden...
Kitabın Adı
Haberci Çocuk Cinayetleri
ISBN
9789754704384
Yayın No
İletişim - 431
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 61
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
120 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
2. baskı - Ekim 1999 (1. baskı - Ekim 1997)
Yazar
Perihan Mağden
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Uğur Mücellit, Sena Ofset
Baskı
Sena Ofset

Perihan Mağden

1960 İstanbul doğumlu. Robert Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Diğer kitapları: Haberci Çocuk Cinayetleri, Refakatçi, Mutfak Kazaları, Pazartesi Yazıları ya da hiç Bunları Kendine Dert etmeye Değer mi?, Habaset Yazıları ya da Kapı Açık, Arkanı Dön ve Çık! Halen Radikal gazetesinde yazıyor.