Sevgili Fidel
Çeviri
Cemal Ener

ISBN
9789750502019

3. baskı - Nisan 2004
312 sayfa


Tükendi

Sevgili Fidel

Hayatım, Aşkım, İhanetim
Marita Lorenz, Wilfried Huismann

Marita Lorenz’in hayatı, nefes kesici bir macera romanını andırıyor: Bergen-Belsen Nazi Toplama Kampı’nda geçirilen azap dolu günler, savaş, tecavüz, CIA ajanlığı, mafya, yağmur ormanlarında tutsaklık...
Akıllara durgunluk veren bu hatıraları okurken, cesur ama yaralı bir kadın-çocuğu tanıyoruz. Aynı zamanda da, onun gözünden, kendini “Ben Küba’yım,” diye tanımlayan Castro’nun insani hallerine tanık oluyoruz.

“Eğer yeterince beklersem, Fidel gelecek. Belki şafak alacasında cipiyle gelecek. Arka kapıdan girecek, yanıma oturacak ve ‘Alemanita, nasılsın?’ diyecek. Ve ben mutluluktan ağlayacağım. Fidel benim ruhuma kazındı.”
Marita Lorenz’in hayatı, nefes kesici bir macera romanını andırıyor: Bergen-Belsen Nazi Toplama Kampı’nda geçirilen azap dolu günler, savaş, tecavüz, CIA ajanlığı, mafya, yağmur ormanlarında tutsaklık... ve tabii milyonların sevgilisi büyük Commandante Fidel Castro ile yaşanan aşk öyküsü... Akıllara durgunluk veren bu hatıraları okurken, cesur ama yaralı bir kadın-çocuğu tanıyoruz. Aynı zamanda da, onun gözünden, kendini “Ben Küba’yım,” diye tanımlayan Castro’nun insani hallerine tanık oluyoruz.
Kitabın Adı
Sevgili Fidel
Alt Başlık
Hayatım, Aşkım, İhanetim
ISBN
9789750502019
Orijinal Adı
Lieber Fidel
Yayın No
İletişim - 964
Dizi No
Bugünün Kitapları - 89
Alan
Tarih, Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
312 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
230 gr
Baskı
3. baskı - Nisan 2004 (1. baskı - Ocak 2004)
Çeviren
Cemal Ener
Yazar
Marita Lorenz, Wilfried Huismann
Editör
Bahar Siber
Kapak
Utku Lomlu
Dizgi
Hasan Deniz
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Marita Lorenz

1939'de Bremen'de doğdu. 1978'de ABD tarafından dokunulmazlık altına alındı. Halen New York'ta sosyal yardım parasıyla yaşıyor.


Wilfried Huismann

1951'de Godensholt'da doğdu. Tarih öğretimi gördükten sonra, uzun yıllar "Monitor" adlı haber programını hazırladı.