Sevdiklerimin Kelleleri
Çeviri
Erol Özbek

ISBN
9789754708516

1. baskı - Aralık 2000
240 sayfa


Tükendi

Sevdiklerimin Kelleleri

Ingrid Noll

Elinizdeki kitap `erkeklerle ve hayatla dalga geçen` iki kız arkadaşın maceralarını anlatıyor. Onatlı yaşındayken aynı sınıfa düşen Maja ve Cora´nın, farklı aile yapılarından gelmelerine karşın çok önemli bir ortak noktaları vardır: mutsuz çocukluklarından ve ailelerinden kurtulma isteği.

Elinizdeki kitap `erkeklerle ve hayatla dalga geçen` iki kız arkadaşın maceralarını anlatıyor. Onatlı yaşındayken aynı sınıfa düşen Maja ve Cora´nın, farklı aile yapılarından gelmelerine karşın çok önemli bir ortak noktaları vardır: mutsuz çocukluklarından ve ailelerinden kurtulma isteği. İçlerinde çocuksu bir yaramazlık taşıyan iki kafadar, geçmişlerinden kaçarken yollarına çıkan erkekleri kendilerine özgü (!) yöntemlerle bertaraf ederler ve sonunda Toskana´da, özledikleri anne-babayla yeni bir hayat kurarlar. Ingrid Noll´ün kaleme aldığı cinayet romanları alışıldık tarzın oldukça dışında hikayeler. Bu eserlerde ölüm ve cinayet adeta olağan ve hatta doğa gereği bir karaktere sahip. Sevdiklerimin Kelleleri´ne başından sonuna hakim olan kara mizah da bundan kaynaklanıyor. Ancak Noll yine de ölülerden çok, yaşayan kahramanlarıyla ilgileniyor ve onları günlük yaşamın dramlarına sürükleyen psikolojik sebepleri irdeliyor.

Kitabın Adı
Sevdiklerimin Kelleleri
ISBN
9789754708516
Orijinal Adı
Die Haupter meiner Lieben
Yayın No
İletişim - 670
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 147
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
240 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
179 gr
Baskı
1. baskı - Aralık 2000
Yazar
Ingrid Noll
Çeviren
Erol Özbek
Editör
Bahar Siber
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hasan Deniz
Düzelti
Serap Yeğen
Kapak Resmi
Artemisia Gentileschi
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Ingrid Noll

1935'te Şangay'da doğdu. Çocukluk yıllarında kısa hikayeler yazmaya başladı. Bir süre Bonn Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı ile sanat tarihi eğitimi aldı. 1994'te Sevdiklerimin Kelleleri ile Glauser Ödüyü'nü alan Ingrid Noll'ün diğer önemli eserleri; Soğuktur Akşam Rüzgarları (Can Yayınları, 1999), Der Hahn ist tot, Die Apothekerin, Der Schweinepascha'dır.