Piknikte Dömivole
ISBN
9789750505188

1. baskı - Ağustos 2007
192 sayfa


Tükendi

Piknikte Dömivole

Erdinç Sivritepe’ye Armağan
Barış Karacasu (Der.), Şener Yelkenci (Der.)

“Manyaklar, kafayı takmışlar hatta sıyırmışlar...” diye tanımlıyor elinizdeki derlemenin editörleri, kitaba katkıda bulunan yazarları. (Daha doğrusu, gazaplarından korkmasalar öyle tanımlayacaklarını söylüyorlar.) Futbolla düşüp kalkan ama bunu ortalama futbolseverden hayli farklı biçimde yapan, takıntılı insanlar.

“Manyaklar, kafayı takmışlar hatta sıyırmışlar...” diye tanımlıyor elinizdeki derlemenin editörleri, kitaba katkıda bulunan yazarları. (Daha doğrusu, gazaplarından korkmasalar öyle tanımlayacaklarını söylüyorlar.) Futbolla düşüp kalkan ama bunu ortalama futbolseverden hayli farklı biçimde yapan, takıntılı insanlar. Kimisi ücradaki bir takıma veya uzak diyarlarda oynanan topa dikmiş gözünü, kimisi istatistiğe, kimisi “futbol folklörü” dediğimiz şeye veya olmadık bir teferruata... Futbol sevgisine verilen emekle dolu bu kitabın Erdinç Sivritepe’ye bir armağan olması, boşuna değil. Bilenler bilir; takıntılı bir futbol tutkusuna ömürlük emek gömmüş birisi Erdinç Sivritepe.

Futbol muhabbetiyle dolu bir derleme. Bir Yaşam Boyu İzmirspor (Erdinç Sivritepe), Antepspor’um Benim, Mazide Kalmış Sevgilim... (Bağış Erten), Kayseri Futbol Tarihine Bir Bakış (Ayhan Baynal), Piknikte Dömivole (Bozkurt K. Yılmaz), Futbolun Değişimi (Bülent Gürsoy), Futbolcu Resimleri (Cem Pekin), Tavşancılspor (Efkan Bucak), Almanya... (benim için) Pek Tatlı Vatan (Eray Özer), Sadri Alışık ve Ronaldinho (Hakan Dilek), RSSSF – Maç Sonuçları Belgeliği (Karel Stokkermans), Saymaca/Düzmece: Taraftar Takıntısının Bir Ucu (Mehmet Ali Çetinkaya), Nasıl Takım Tutmaya Başlanır? (Muhammed Şahin), Kulüplerin Gerçek Sahipleri Taraftarlar(mı)dır? (Murat Odabaşı), Asya’dan Futbol Manzaraları... (Mustafa Taha), Göztepe ve Onun Hazin Hikâyesi (Oğuz Reşat Sipahi), Yugoslavya’da Futbol: Yeniden, Birlikte... Mümkün mü? (Özgür Dirim Özkan), Taraftarlığın Tamiri: Takım Değiştirmek (Remzi Salihoğlu), Futbol Sevdasının Yanları: I - Fantezi Futbol (Serbülent Şengün), Sana Bir de Stadlarından Bakalım Aziz İstanbul (Tuncay Yavuz), Bir İnsan Neden Tirespor’u Tutar? (Yusuf Al), Oyun Bitti (Zeki Kumova).Kitapta yer alan bölümler
Sunuş
Bir Yaşam Boyu İzmirspor
Kayseri Futbol Tarihine Bir Bakış
Antepspor’um Benim, Mazide Kalmış Sevgilim…
Piknikte Dömivole
Futbolun Değişimi
Futbolcu Resimleri
Tavşancılspor
Almanya… (Benim İçin) Pek Tatlı Vatan
Sadri Alışık ve Ronaldinho
RSSF- Maç Sonuçları Belgeliği
Saymaca/Düzmece: Taraftar Takıntısının Bir Ucu
Nasıl Takım Tutmaya Başlanır?
Kulüplerin Gerçek Sahibi Taraftarlar(Mı)dır?
Asya’dan Futbol Manzaraları
Göztepe ve Onun Hazin Hikâyesi
Yugaslavya’da Futbol: Yeniden, Birlikte , Mümkün mü?
Taraftarlığın Tarihi: Takım Değiştirmek
Futbol Sevdasının Yanları: - Fantezi Futbol
Sana Bir De Statlarından Bakalım Aziz İstanbul
Bir İnsan Neden Tirespor’u Tutar?
Oyun Bitti
Kitabın Adı
Piknikte Dömivole
Alt Başlık
Erdinç Sivritepe’ye Armağan
ISBN
9789750505188
Yayın No
İletişim - 1241
Dizi No
Futbol Kitapları - 18
Alan
Spor
Sayfa Sayısı
192 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
161 gr
Baskı
1. baskı - Ağustos 2007
Dizi Kapak Tasarımı
Utku Lomlu
Editör
Tanıl Bora
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ceren Kınık
Derleyen
Barış Karacasu, Şener Yelkenci
Baskı ve Cilt
Sena Ofset