Pascali'nin Adası
Çeviri
Makbel Okyar

ISBN
9789754703665

1. baskı - Ekim 1993
207 sayfa


Tükendi

Pascali'nin Adası

Barry Unsworth

Abdülhamit’in son saltanat günlerinde küçük bir Ege adasında yıllardır sabırla Osmanlı hükümetine ya okunmayan ya yerine ulaşmayan ya hasıraltı edilen jurnaller yollayan küçük, garip bir adam, Basil Pascali. Görünüşteki zavallılığına rağmen sanattan, güzellikten habersiz değil. Esrarengiz bir seyyahın gelip Pascali’nin platonik aşkı ressam Lydia’yı baştan çıkarmasıyla, kendimizi entrikalarla dolu sürükleyici olayların ortasında buluveririz.

Abdülhamit’in son saltanat günlerinde küçük bir Ege adasında yıllardır sabırla Osmanlı hükümetine ya okunmayan ya yerine ulaşmayan ya hasıraltı edilen jurnaller yollayan küçük, garip bir adam, Basil Pascali. Görünüşteki zavallılığına rağmen sanattan, güzellikten habersiz değil. Esrarengiz bir seyyahın gelip Pascali’nin platonik aşkı ressam Lydia’yı baştan çıkarmasıyla, kendimizi entrikalarla dolu sürükleyici olayların ortasında buluveririz...
Kitabın Adı
Pascali'nin Adası
ISBN
9789754703665
Orijinal Adı
Pascali's Island
Yayın No
İletişim - 234
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 45
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
207 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Baskı
1. baskı - Ekim 1993
Yazar
Barry Unsworth
Çeviren
Makbel Okyar
Yayına Hazırlayan
Roza Hakmen
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Filiz Burhan
Düzelti
Süleyman Talay
Kapak Resmi
J. M. W. Turner
Cilt
Ayhan Matbaası, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Barry Unsworth

1930'da Durham'daki bir madenci kasabasında doğdu. Manchester Üniversitesi'nde eğitim gördü. uzun yıllar Doğu Akdeniz ülkelerindebulunan Unsworth, Atina ve istanbul'da İngilizce öğretmenliği yaptı.