Örümcekli Okul
Çeviri
Bahar Siber

ISBN
9789750508011

1. baskı - Eylül 2010
60 sayfa


15,50 TL
12,40 TL

Örümcekli Okul

Francesca Simon

Felaket Henry’nin yaratıcıları Francesca Simon ve Tony Ross’tan eğlenceli ve sürprizli bir okul hikayesi! Kate yeni bir okula başlayacağı için çok heyecanlıydı. Yeni sınıfını, öğretmenini ve arkadaşlarını görmek için sabırsızlanıyordu.

Felaket Henry’nin yaratıcıları Francesca Simon ve  Tony Ross’tan eğlenceli ve sürprizli bir okul hikayesi!

Kate yeni bir okula başlayacağı için çok heyecanlıydı. Yeni sınıfını,öğretmenini ve arkadaşlarını görmek için sabırsızlanıyordu. Ama okulun kapısına vardığında, hiçbir şeyin hayallerindeki gibi olmadığını fark etti. Gorilden öğretmen, örümcekten öğle yemeği olur muydu? Kate içine düştüğü kabustan kurtulabilecek miydi?

 
Kitabın Adı
Örümcekli Okul
ISBN
9789750508011
Orijinal Adı
Spider School
Yayın No
İletişim - 1511
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 56
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
60 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
865 gr
Baskı
1. baskı - Eylül 2010
Yazar
Francesca Simon
Çizer
Tony Ross
Çeviren
Bahar Siber
Editör
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.