Oğullar ve Rencide Ruhlar
ISBN
9789750502057

25. baskı - Ağustos 2019
204 sayfa


26,50 TL
21,20 TL

Oğullar ve Rencide Ruhlar

Alper Canıgüz

Alper Canıgüz, Tatlı Rüyalar'dan bilinen sürükleyici diliyle, 5 yaşındaki bir çocuğun içine düştüğü bir hikayeyi anlatıyor.

"Beş yaş insanın en olgun çağıdır; sonra çürüme başlar.


Ben Alper Kamu, birkaç ay önce beş yaşına bastım. Doğum günüm yaklaşırken vaktimin büyük kısmını pencerenin önünde, dışardaki insanları izleyerek geçiriyordum. Hızlanarak, yavaşlayarak, türlü sesler çıkararak ve bir yerlere bakarak yaşayıp gidiyorlardı. Bir gün onlardan biri haline geleceğimi düşünmek beni hasta ediyordu. Ne yazık ki bundan kaçış yoktu. Zaman acımasızdı ve ben hızla yaşlanıyordum.

Hayatımdaki tek iyi şey artık anaokuluna gitmek zorunda olmayışımdı. Zarardan kâr. Uzun süre annem ile babama anaokulunun bana göre bir yer olmadığını anlatmaya çalışmıştım aslında. Bütün rasyonel dayanaklarıyla. Hiçbir işe yaramamıştı maalesef. İlla ki uykumda kan ter içinde tepinmek, servis minübüsü kapıya geldiğinde küçük çaplı bir sinir krizi geçirmek gibi yöntemlere başvurmam gerekecekti derdimi anlamaları için. Kepazelik. İnsanı kendinden utandırıyorlardı."


Alper Canıgüz, Tatlı Rüyalar'dan bilinen sürükleyici diliyle, 5 yaşındaki bir çocuğun içine düştüğü bir hikayeyi anlatıyor.

Yaşının avantajıyla her yere girip çıkan, hem filozof, hem fırlama bir oğlan...

Hikayeyi ve "karakteri" çevreleyen semt hayatı ve mahalle atmosferi de, bizzat karakter kazanıyor, anlatıda...

Polisiye, fantastik ve mizahi edebiyatın tadlarını ustaca kaynaştıran, olağanüstü özgün, çok iddialı bir kitap.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Oğullar ve Rencide Ruhlar
ISBN
9789750502057
Yayın No
İletişim - 965
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 134
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
204 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
174 gr
Baskı
25. baskı - Ağustos 2019 (1. baskı - Ocak 2004)
Editör
Can Soytemiz, Murat Gültekingil
Kapak
Utku Lomlu
Kapak Tasarımı
Murat Yılmaz
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Yazar
Alper Canıgüz
Kapaktaki Görsel
Murat Yılmaz
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Alper Canıgüz

ALPER CANIGÜZ 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Okuma sevgisini babasına, yazma tutkusunu müzik kabiliyetinin olmayışına borçludur. Kahkahalarla ağlatan ve hıçkırıklarla güldüren kitapların yazarı olarak anılmayı isteyen Canıgüz, politik açıdan kendisini narsisizme yakın bulmaktadır. Diğer romanları: Tatlı Rüyalar / psiko-absürd romantik komedi (İletişim Yayınları, 2000), Gizliajans (İletişim Yayınları, 2008), Cehennem Çiçeği (April Yayıncılık, 2013) ve Kan ve Gül (April Yayıncılık, 2017).