İstanbul İstanbul
ISBN
9789750517167

3. baskı - Kasım 2017
228 sayfa


22,00 TL
17,60 TL

İstanbul İstanbul

Burhan Sönmez

Burhan Sönmez, acının ve her şeye rağmen umudun yörüngesinde dönen bir kenti, büyük bir romanla yeniden yaratıyor.

“Bir çocuk karanlığa kalmış ve dar sokaklarda yönünü şaşırmışsa orası İstanbul’dur. Eski sevgilisini bulmak için maceraya atılan gencin, siyah tilki kürkünün peşine düşen avcının, fırtınada sürüklenen geminin, dünyayı bir elmas gibi avucuna almak isteyen prensin, boyun eğmemeye yeminli son isyancının, şarkıcılık hayaliyle evden kaçan kızın, para babalarının, hırsızların ve şairlerin vardığı kent İstanbul’dur. Her hikâye burayı anlatır.”

Pus dağıldıkça çoğalan renkleriyle, surları, kuleleri, kubbeleriyle İstanbul... Kırmızı bir şal, siyah bir hırka, Berber Kamo’nun dükkânı, Şerafet Bey’in saati, Küheylan Dayı’nın tabancası... Yerin üç kat altında, küçücük bir hücrede dört adam, titreyip kıvranarak hikâyeler anlatıyorlar birbirlerine. Kaygıyla ve kahkahayla... İstanbul’daki zamanı, geçmiş ve bugün diye ayırmak yerine, yeraltındaki ve yer üstündeki zaman diye ayırarak, anlatıyorlar.

Burhan Sönmez, acının ve her şeye rağmen umudun yörüngesinde dönen bir kenti, büyük bir romanla yeniden yaratıyor. İstanbul İstanbul... demir kapının paslı sesi... “acıda herkes yalnızdır, sen de çözüleceksin...”Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
İstanbul İstanbul
ISBN
9789750517167
Yayın No
İletişim - 2122
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 339
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
228 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
200 gr
Baskı
3. baskı - Kasım 2017 (1. baskı - Mart 2015)
Yazar
Burhan Sönmez
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Kapak Fotoğrafı
Ara Güler
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Necdet Duygulu
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Burhan Sönmez

Haymana’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Polatlı’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra bir süre avukatlık yaptı. Çeşitli gazete ve dergilerde kültür ve siyaset üzerine yazılar yazdı. Uzun yıllar yurt dışında (Britanya) kaldı. İlk romanı Kuzey, 2009; ikinci romanı Masumlar, 2011 yı- lında yayımlandı. İstanbul İstanbul, Burhan Sönmez’in üçüncü romanıdır. Masumlar, 2011 Sedat Simavi Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü ve aynı yıl İzmir St. Joseph En İyi Roman Ödülü’nü aldı. İngilizce, İtalyanca, Sırpça gibi dillere çevrildi. Bir Dersim Hikâyesi (Metis, 2012), Bana Adını Söyle (YKY, 2014) ve Gezi (Almanca, Binooki, 2014) öykü derlemelerine birer öyküyle katılan Burhan Sönmez, Bursa Yazın ve Sanat Derneği tarafından verilen 2015 yılı Öykü Onur Ödülü’nün de sahibi oldu.

www.burhansonmez.com
Burhan Sönmez

Tüm Burhan Sönmez kitaplarını görmek için tıklayınız.