Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları
Çeviri
Defne Orhun

ISBN
9789750512216

1. baskı - Ağustos 2013
96 sayfa


Tükendi

Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları

Francesca Simon

Peri masallarının iyileri ve kötüleri aynı okulda, bir arada! Felaket Henry’nin yazarından kahkaha ve şamata dolu bir peri masalı!

Peri masallarının iyileri ve kötüleri aynı okulda, bir arada! 

Bayan İyilik Meleği öğrencileri Hansel, Gretel, Külkedisi ve Pamuk Prenses’e okuma yazma öğretirken, Bayan Kötülük Meleği yan sınıfta onları tuzağa düşürüp hapır hupur yemenin hesabını yapmaktadır...  Ama Cadı, Kurt ve Kötü Kalpli Kraliçe’den oluşan “Kötüler Sınıfı” hiç ummadığı bir sürprizle karşılaşacaktır.

Felaket Henry’nin yazarından kahkaha ve şamata dolu bir peri masalı!
 
 


Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları
ISBN
9789750512216
Orijinal Adı
Don’t Cook Cinderella
Yayın No
İletişim - 1895
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 113
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
96 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
87 gr
Baskı
1. baskı - Ağustos 2013
Yazar
Francesca Simon
Çeviren
Defne Orhun
Çizer
Tony Ross
Editör
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.