Filizkıran
ISBN
9789750526756

1. baskı - Mayıs 2019
274 sayfa


32,00 TL
25,60 TL

Filizkıran

Fatigül Balcı

Filizkıran, duvarların “Tek yol devrim!” yazılarıyla inlediği, emaye tencerelerin moda olduğu bir dönemin romanı. Fatigül Balcı, dünyaya geldiğine pişman edilmiş bir kuşağı anlatıyor…

“Kötü bir masal gibiydi yaşadıklarım… Masal olduğu için, hiçbir saçmalık sorgulanmaz ya. Uçak yerine geçen Anka Kuşu, uçan halılar, güzeller güzeli belalı peri kızları ve yüzlerce masal öğesi... Masalda ölüler de pekâlâ dirilebilir, çıkarırsın mezardan, sıcak suya koyarsın anında canlanır ya da bir prensesin öpücüğüyle dirilir ya da toplanırlar bir yerde ölüler şehri kurarlar... Ben de bir masalın içinde yaşadım; masalın kahramanı değil de, kötü bir öğesi olarak.”

Bir çatışmada öldürüldükten sonra yeni bir kimlikle, yeniden dünyaya gelen, “kendisini kafadan doğuran” eski sol örgüt lideri Nuri Kartal’ın Türkiye’den Fransa’ya uzanan sürgün hayatı… Onulmaz bir kimlik yarılması: Devrimci Nuri mi yoksa etliye sütlüye karışmayan Mösyö Pascal mı? Bir kafaya iki gövde fazla, iki kafaya bir gövde az geliyor... Filizkıran, duvarların “Tek yol devrim!” yazılarıyla inlediği, emaye tencerelerin moda olduğu bir dönemin romanı.

 Fatigül Balcı, dünyaya geldiğine pişman edilmiş bir kuşağı anlatıyor…Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Filizkıran
ISBN
9789750526756
Yayın No
İletişim - 2766
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 479
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
274 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
236 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 2019
Yazar
Fatigül Balcı
Editör
Duygu Çayırcıoğlu
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Nebiye Çavuş
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Fatigül Balcı

Divriği’de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu’nu bitirdi. Öykü ve roman yanında sahne oyunları, radyo oyunları, senaryolar da yazdı. Öyküleri ve kitap değerlendirmeleri dergilerde yer aldı. İlk romanı Mister Mehmet 1996 yılında yayımlandı. İzmir’de yaşıyor.