Felaket Henry'nin Perili Evi
Çeviri
Seda Aroymak, Oğuz Aroymak

ISBN
9789750502774

9. baskı - Haziran 2015
87 sayfa


14,50 TL
11,60 TL

Felaket Henry'nin Perili Evi

Francesca Simon

Felaket Henry bu macerasında perilerle “oynamaya” kalkıyor. “Peri mi? Ne perisi? Ben periden korkmam ki!..” Zevkle okunan, hınzır Henry perilerle başa çıkmaya çalışırken yine eğlenceli bir hikâyeyle çocukların karşısına çıkıyor.

Felaket Henry bu macerasında perilerle “oynamaya” kalkıyor. “Peri mi? Ne perisi? Ben periden korkmam ki!..” Zevkle okunan, hınzır Henry perilerle başa çıkmaya çalışırken yine eğlenceli bir hikâyeyle çocukların karşısına çıkıyor…

Kitabın Adı
Felaket Henry'nin Perili Evi
ISBN
9789750502774
Orijinal Adı
Horrid Henry's Haunted House
Yayın No
İletişim - 1036
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 9
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
87 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
89 gr
Baskı
9. baskı - Haziran 2015 (1. baskı - Kasım 2004)
Yazar
Francesca Simon
Dizi Editörü
Bahar Siber
Editör
Aksu Bora
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
İllustrasyon
Tony Ross
Çeviren
Seda Aroymak, Oğuz Aroymak
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Francesca Simon

St Louis, Missouri’de doğdu. Çocukluk yıllarını Kaliforniya’da geçirdikten sonra Yale ve Oxford üniversitelerinde Ortaçağ tarihi üzerine eğitim aldı. Sunday Times, Guardian, Telegraph, Mail on Sunday, Vogue gibi gazete ve dergilerde serbest gazeteci olarak çalıştı. 1989’dan itibaren tüm zamanını çocuk kitapları yazmaya ayırdı ve bugüne kadar elliyi aşkın kitap kaleme aldı. Simon 2008’de Felaket Henry ve Karadamı Yeti ile Galaxy British Book Awards En İyi Çocuk Kitabı Ödülü’nü aldı. Felaket Henry dizisi, dünya çapında 24 ülkede yayımlandı ve toplam 15 milyon adet sattı. Aynı zamanda çizgi film dizisine ve sinema filmine uyarlandı. Simon’un diğer kitaplarından bazıları şunlardır: Tepetaklak Ailesi, Güveçte Külkedisi Pişirmenin Püf Noktaları, Anne Baba Dükkânı, Potter Amca’nın Çiftliği, Bizim Çete.