Dört Ziyafet
Çeviri
Saliha Nilüfer

ISBN
9789750501036

1. baskı - Ocak 2003
328 sayfa


Tükendi

Dört Ziyafet

Meir Shalev

1930’lu yıllarda İsrail topraklarındaki Kfar David köyüne gelen Judith adlı bir kadının ve ona tutulan üç erkeğin öyküsü Dört Ziyafet. İkinci Dünya Savaşı’na, İsrail-Arap savaşı yıllarına uzanan, böylesi bir arka planda kaderin cilvelerini, raslantının oyunlarını, aşkın kurallarını anlatan bir roman.

1930’lu yıllarda İsrail topraklarındaki Kfar David köyüne gelen Judith adlı bir kadının ve ona tutulan üç erkeğin öyküsü Dört Ziyafet. İkinci Dünya Savaşı’na, İsrail-Arap savaşı yıllarına uzanan, böylesi bir arka planda kaderin cilvelerini, raslantının oyunlarını, aşkın kurallarını anlatan bir roman. Birbiri içine gizlenmiş, açıldıkça içinden hazineler çıkan kutular misali çoğalan bir masal. İsrail’in önde gelen köşe yazarlarından olan ve bu kitabıyla İtalya’da ödül alan Meir Shalev, uzun aralarla kendisine sunulan dört ziyafette kendi tarihini, aşkın gizemlerini, dünyanın büyüsünü okuyan bir adamın ağzından, büyülü gerçekçiliğe yaklaşan, Marquez tadında bir hikâye anlatıyor. Kayıp kız kardeşlerini arayan, bulan, ama yeniden yitiren erkeklerin hüzünlü hikâyesi.
Kitabın Adı
Dört Ziyafet
ISBN
9789750501036
Orijinal Adı
Four Meals
Yayın No
İletişim - 864
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 177
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
328 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
238 gr
Baskı
1. baskı - Ocak 2003
Yazar
Meir Shalev
Editör
Elçin Gen
Kapak
Utku Lomlu
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Asude Ekinci
Çeviren
Saliha Nilüfer
Kapak Resmi
Marc Chagall
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Meir Shalev

Meir Shalev 1948 yılında Nahalal’da doğdu. Şair Ishak Shalev’in oğlu olan yazar, çocukluğunu Nahalal’daki bir tarım kooperatifinde geçirdikten sonra Kudüs’e taşındı. Üniversitede psikoloji eğitimi aldı, televizyon ve radyo için çeşitli programların yapımcılığını üstlendi. Bugün İsrail’in önde gelen köşe yazarlarından biri olan Shalev’in, İtalya’da Juliet Ödülü’nü alan Dört Ziyafet adlı romanından başka, özellikle Avrupa’da büyük yankı uyandıran romanları, çocuk kitapları bulunmaktadır.