Dal ve Budak
Çeviri
Muhittin Karkın

ISBN
9789754706055

2. baskı - Ekim 2000
233 sayfa


Tükendi

Dal ve Budak

Will Self

Cinsel kimliklerin yer değiştirmesi çağımızın en çok ilgi gören, araştırmalara ve kurgulara konu olan temalarından biri. Çağdaş İngiliz edebiyatının “yaramaz” çocuğu Will Self, Dal ve Budak’ta iki uzun öyküyle erkek olan kadının ve kadın olan erkeğin ruh hallerini, bireysel ve toplumsal kimliklerindeki travmatik değişimleri ince bir mizahla yansıtırken, kurulu düzenin getirdiği kurumsallaşmış değerlerin benliklerimize ne denli işlediğini, cinsel kimliklerimizin en sıradan olaylarda bile dünyaya bakışımızı nasıl etkilediğini başarılı bir kurguyla bizlere aktarıyor.

Cinsel kimliklerin yer değiştirmesi çağımızın en çok ilgi gören, araştırmalara ve kurgulara konu olan temalarından biri. Çağdaş İngiliz edebiyatının “yaramaz” çocuğu Will Self, Dal ve Budak’ta iki uzun öyküyle erkek olan kadının ve kadın olan erkeğin ruh hallerini, bireysel ve toplumsal kimliklerindeki travmatik değişimleri ince bir mizahla yansıtırken, kurulu düzenin getirdiği kurumsallaşmış değerlerin benliklerimize ne denli işlediğini, cinsel kimliklerimizin en sıradan olaylarda bile dünyaya bakışımızı nasıl etkilediğini başarılı bir kurguyla bizlere aktarıyor. Gazeteci, karikatürist ve yazar Will Self’den iki eğlenceli fars ya da iki keyifli kâbus öyküsü.

Kitabın Adı
Dal ve Budak
ISBN
9789754706055
Orijinal Adı
Cock & Bull
Yayın No
İletişim - 638
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 138
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
233 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
175 gr
Baskı
2. baskı - Ekim 2000 (1. baskı - Temmuz 2000)
Yazar
Will Self
Çeviren
Muhittin Karkın
Yayına Hazırlayan
Osman Yener
Dizi Kapak Tasarımı
Ümit Kıvanç
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Serap Yeğen
Kapak Fotoğrafı
Albert Dürer
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Will Self

Oxford Üniversitesi'ni bitirdi. New Statesman gazetesinde karikatüristlik ve çizgi-bant çizerliği yaptı. Başlıca kitapları: My Idea of Fun(1995), The Quantity Theory of Insanity(1996), The Sweet Smell of Psychosis (1999), Great Apes(1998), Junk Mail(1999), Sore Sites (2000).