Cadı
ISBN
9789750524356

1. baskı - Haziran 2018
153 sayfa


21,30 TL
17,04 TL

Cadı

Oylum Yılmaz

Oylum Yılmaz, gidişi, gelişi ve kendisinden arta kalanı, istenmeyen bir kadını anlatıyor. Dünya, hatırlanmayan masallarla bir bir eksiliyor.

“Kötü dediler bana, kötü kötü kötü... İçimde nasıl bir prenses vardı oysa, böyle saçları sırma, gözleri menekşeli, kıpır kıpır kirpikleri kaşlarına değen, danteller işleyen dünyaya, tertemiz sarayı, mutfağında kaynayan hep bir tencere çorba, bahçesinde ayrık otlarından eser yok, şebboylar, şakayıklar, leylaklar, en kötü ihtimalle cam güzelleri, işinde gücünde, kendi halinde, gerektikçe iyilik peşinde koşan bir prenses, ve daha da gerekirse iyilik meleği, şaşakaldım doğrusu... Kötü kötü kötüsün dediler bana, huylandılar açıkça, huylandılar da hayalime yalanıma sövdüler. İçten içe göz diktiğim şeyleri nasıl da gördüler dedim, alnımda mı yazıyor yoksa yahu, sahnelere çıkmak istediğim, eteklerimi aça aça bir dansöz, bağıra bağıra bir oyuncu olmak istediğim…”


Adanın eskileri, uç uca, üst üste büyük ağaçları, yarım yarım saadetleri,kaybolan cinleri… Gizlisi saklısıyla, kahırlı, yankılı, tufanlı… Cadı, şayianın uçurduğu gövdesiyle Ümran’ın hikâyesi... Sinek papaz esas erkek, kupa kız esas kadın. Oylum Yılmaz, gidişi, gelişi ve kendisinden arta kalanı, istenmeyen bir kadını anlatıyor. Dünya, hatırlanmayan masallarla bir bir eksiliyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Cadı
ISBN
9789750524356
Yayın No
İletişim - 2636
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 452
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
153 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
144 gr
Baskı
1. baskı - Haziran 2018
Yazar
Oylum Yılmaz
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Kapak Resmi
Seda Mit
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Emre Bayın
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Oylum Yılmaz

OYLUM YILMAZ ERİŞ İstanbul Büyükada’da doğdu. Büyükada İlkokulu ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. İlk romanı Cadı 2012, Duygu Asena Roman Ödülü’nü kazanan Gerçek Hayat ise 2017 yılında yayımlandı.Oylum Yılmaz

Tüm Oylum Yılmaz kitaplarını görmek için tıklayınız.