Cehenneme Övgü
Çeviri
Zehra Gençosman, Ömer Madra

ISBN
9789754707069

30. baskı - Eylül 2015
279 sayfa
22,50 TL
Cehenneme Övgü

Gündüz Vassaf

Bazı eleştirmenlerin “şeytanın avukatı” sıfatını yakıştırdıkları Gündüz Vassaf’ın “gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni baskısı”yla sunduğumuz Cehenneme Övgü’sü, içimizde büyütüp yaşattığımız küçük ‘totaliter dünyalar’ımızı afişe ediyor, daha doğrusu ‘yüzümüze vuruyor’.

Bazı eleştirmenlerin “şeytanın avukatı” sıfatını yakıştırdıkları Gündüz Vassaf’ın “gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni baskısı”yla sunduğumuz Cehenneme Övgü’sü, içimizde büyütüp yaşattığımız küçük ‘totaliter dünyalar’ımızı afişe ediyor, daha doğrusu ‘yüzümüze vuruyor’. Totalitarizmin -anne karnındaki bebeğin beslenmesi gibi- bireyle toplumu bağlayan göbek bağıyla semirdiğini, hayata ilişkin algılarımızı ve kimi dayatılan kimisini de gönüllü olarak kabul ettiğimiz kavramları irdeleyerek gösteriyor. Cehenneme Övgü, yazarın kendiyle hesaplaştığı, herkesi de hesaplaşmaya çağıran, hatta kışkırtan bir kitap.

Kitabın İngilizcesi için tıklayınız.

Kitabın Adı
Cehenneme Övgü
ISBN
9789754707069
Fiyat
22,50 TL
Yayın No
İletişim - 557
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 107
Sayfa Sayısı
279 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
207 gr
Baskı
30. baskı - Eylül 2015 (1. baskı - Ağustos 1999)
Yazar
Gündüz Vassaf
Çeviren
Zehra Gençosman , Ömer Madra
Kapak
Hakkı Mısırlıoğlu
Kapak Resmi
Mehmet Nazım
Montaj
Şahin Eyilmez
Basımevi
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset
Düzelti
Sait Kızılırmak
Uygulama
Hüsnü Abbas
Kapak Filmi
Diacan Grafik
İç Kapak Deseni
Andreas Vesalius

Gündüz Vassaf

GÜNDÜZ VASSAF’ın kitapları: Cennetin Dibi; Cehenneme Övgü; Daha Sesimizi Duyurmadık/Avrupa’da Türk İşçi Çocukları; Zekâ ve Zekâ Testleri Nedir? Ne Değildir?; Annem Belkıs; 40 Yıl Önce 40 yıl Sonra: Amerika - Rusya; Tarihi Yargılıyorum; Türkiye Sen Kimsin?; Leventname; Kimliğimi Kaybettim, Hükümsüzdür!; Prisoners of Ourselves: Totalitarianism in Every Day Life; Medeniyet, Kültür, Sanat; Mostari; İstanbul'da Kedi; Boğaziçi'nde Balık; Nâzım.

Gündüz Vassaf hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.


Cehenneme Övgü