Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar
ISBN
9789750518034

2. baskı - Ekim 2015
184 sayfa
18,00 TL
Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar

Serhan Ergin

Serhan Ergin’in aşkın ve arkadaşlığın kıyılarını, usul usul akıldan geçenleri anlattığı Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar gündelik dilin akıcılığıyla, yalnızca “ben, sen ve o” özneleri kullanılarak yazılmış minimalist bir roman.

Bize kalsa böyle geçerdi akşamlar. Ama Filiz geldi. Filiz’in istekleri senin de isteklerin oldu (zaten her ilişkinde kendini değiştirmeye teşne oldun), sizin isteklerinize de ben uydum.


Ankara’nın gri, ara sıra yağmurlu, ara sıra karlı ve yaz boyu sessiz ve terli sokaklarında dolaşan üç arkadaş… Hadi oturalım diye bir pastaneye girdiklerinde peynirli börek ve çay isteyen Zafer; Frenk üzümlü pasta ve cappucino sipariş eden Filiz; onların yanında, hiçbir
şey istemediğini söyleyen Mahir… Niye hep beraber dolaşıyor ki bunlar?

Zafer ile Filiz kol kola, Mahir’in elleri ceplerinde; Tunalı’da, Karanfil Sokak’ta, Opera’da, Sakarya’da geçen akşamlar; gidilen barlar, içilen içkiler; ardından böyle geçmeyen tek bir akşam… Başka ne var Zafer? Serhan Ergin’in aşkın ve arkadaşlığın kıyılarını, usul usul akıldan geçenleri anlattığı Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar gündelik dilin akıcılığıyla, yalnızca “ben, sen ve o” özneleri kullanılarak yazılmış minimalist bir roman.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar
ISBN
9789750518034
Fiyat
18,00 TL
Yayın No
İletişim - 2193
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 361
Sayfa Sayısı
184 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
171 gr
Baskı
2. baskı - Ekim 2015 (1. baskı - Ağustos 2015)
Yazar
Serhan Ergin
Editör
Levent Cantek
Yayına Hazırlayan
Necdet Dümelli
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Nebiye Çavuş
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Serhan Ergin

1984 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 2008 yılında lisans, 2014 yılında yüksek lisans derecelerini aldı. Üniversite yıllarında briç sporculuğu yapan Ergin, bir dönem resimle de ilgilendi. Öyküleri Varlık, Özgür Edebiyat, Kitap-lık, 14 Şubat Dünyanın Öyküsü dergilerinde yayımlandı. İlk romanı Yürek Tutsağı’yla, 2011 yılında Everest Yayınları İlk Roman Ödülü’nü kazandı. İkinci romanı Bize Kalsa Böyle Geçerdi Akşamlar (İletişim Yayınları) 2015’te yayımlandı. Halen Ankara’da yaşamakta, roman ve öykü dallarında yazmaya devam etmektedir.