Zor Bir Ailede Büyümek
Çeviri
Ahu Terzi

ISBN
9789750509803

9. baskı - Ağustos 2019
327 sayfa


40,50 TL
32,40 TL

Zor Bir Ailede Büyümek

Geçmişi Onarmanın ve Hayatını Geri Kazanmanın Yolları
Susan Forward, Craig Buck

Her birimiz küçükken anne-babalarımızın içimize ektiği zihinsel ve duygusal tohumlarla büyüyoruz. Kimi ailelerde bu tohumlar sevgi, saygı ve bağımsızlık kaynağı olurken, ne yazık ki birçok ailede tohumların arasında korku, yaptırım ve suçluluk duyguları da bulunuyor.

Her birimiz küçükken anne-babalarımızın içimize ektiği zihinsel ve duygusal tohumlarla büyüyoruz. Kimi ailelerde bu tohumlar sevgi, saygı ve bağımsızlık kaynağı olurken, ne yazık ki birçok ailede tohumların arasında korku, yaptırım ve suçluluk duyguları da bulunuyor. Bu tohumlar biz büyüdükçe filizleniyor ve yetişkinlik hayatımızda duygularımızı, davranışlarımızı, dolayısıyla başkalarıyla kurduğumuz ilişkileri etkiliyor. Kitap, küçükken anne-babaları tarafından fiziksel, duygusal ya da cinsel tacize maruz bırakılan, korku ve suçluluk duygularıyla büyütülen ya da bakımları sağlanmayan yetişkinlere, hayatlarını yeniden kazanmanın kapılarını aralıyor. 

Çocukken anne veya babanızdan korkar mıydınız? Anne veya babanıza karşı öfkenizi ifade etmekten çekinir misiniz? Anne veya babanızla fikir ayrılığında olmak sizi endişelendirir mi? Anne-babanız size hâlâ çocuk muamelesi yapıyorlar mı? Birine çok yakın olduğunuzda canınızı yakacağını veya sizi terk edeceğini düşünür müsünüz? Bu ve benzeri sorulara olumlu yanıt veren yetişkinler, kitapta anlatılan vakalar sayesinde onlara acı veren duygularıyla yüzleşecek ve önerilen çözüm yollarıyla hayatlarını bu duyguların olumsuz etkisinden arındırıp hasar gören özsaygı ve özgüvenlerini yeniden kazanacaklar. 

Dünyaca ünlü bir terapist olan Susan Forward’ın Craig Buck ile birlikte yıllar süren deneyimlerine dayanarak hazırladığı Zor Bir Ailede Büyümek, günlük hayatları, anne-babalarının geçmişte sergiledikleri yıkıcı davranışların etkisinde, hatta kontrolü altında olan yetişkin çocuklara yardım etmeyi amaçlıyor.

 Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Zor Bir Ailede Büyümek
Alt Başlık
Geçmişi Onarmanın ve Hayatını Geri Kazanmanın Yolları
ISBN
9789750509803
Orijinal Adı
Toxic Parents. Overcoming Their Hurtful Legacy and Reclaiming Your Life
Yayın No
İletişim - 1686
Dizi No
Psykhe - 7
Alan
Psikoloji
Sayfa Sayısı
327 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
269 gr
Baskı
9. baskı - Ağustos 2019 (1. baskı - Aralık 2011)
Yazar
Susan Forward, Craig Buck
Çeviren
Ahu Terzi
Dizi Editörü
Bahar Siber
Editör
Ceren Kınık
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Mert Boran
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Susan Forward

Terapist, New York'ta çok satanlar listesinin 1. sıradaki yazarı.


Craig Buck