Yumurta Dansı
Çeviri
Saliha Nilüfer

ISBN
9789754708950

1. baskı - Mayıs 2001
292 sayfa


Tükendi

Yumurta Dansı

Liz Jensen

Her şey Hazel Sugden’ın, kocası tarafından yürütülen bilimsel araştırmanın deneklerinden biri olduğunu keşfetmesiyle başlar. “Mutlak Sanrı Hali”ni sürekli yaşayan bir anne, feminizm ile misyonerlik arasında gidip gelen bir abla, Kusursuz Bebek projesinin hatalı ürünü olan bir çocuk ve sekiz yıllık evliliklerini haplar ve salgı kayıtlarından oluşan sıkı bir perhize çeviren jinekolog bir eş.

Her şey Hazel Sugden’ın, kocası tarafından yürütülen bilimsel araştırmanın deneklerinden biri olduğunu keşfetmesiyle başlar. “Mutlak Sanrı Hali”ni sürekli yaşayan bir anne, feminizm ile misyonerlik arasında gidip gelen bir abla, Kusursuz Bebek projesinin hatalı ürünü olan bir çocuk ve sekiz yıllık evliliklerini haplar ve salgı kayıtlarından oluşan sıkı bir perhize çeviren jinekolog bir eş. Hazel’ın keşfiyle çözülen ve kurulan bağlar. Bütün bu sürece eşlik eden yanılsamalar, yanılgılar, sanrılar ve düş ile gerçeğin sınırlarının silindiği bir atmosfer. Feminizmin yanından bile geçmeyen bir kadının, ilişkilerine, yaşadıklarına dönüp baktığında, hayatının dizginlerini eline almayı öğrenişinin öyküsü. Yumurta Dansı bir ilk roman; yazarının her bölümde koruduğu gerilim ve trajik bir hikâyeyi gülümseyerek okumanızı sağlayan mizah anlayışı, sonraki kitaplarına dair sağlam ipuçları vermekte.

“Jensen, akıl almaz olayların birbirini izlediği bu müthiş öyküde tempoyu bir an olsun düşürmüyor.”
The Times
“Son derece eğlendirici bir ilk roman... sıkı bir kara mizah da cabası.”
Observer
Kitabın Adı
Yumurta Dansı
ISBN
9789754708950
Orijinal Adı
Egg Dancing
Yayın No
İletişim - 712
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 156
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
292 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
217 gr
Baskı
1. baskı - Mayıs 2001
Yazar
Liz Jensen
Çeviren
Saliha Nilüfer
Editör
Elçin Gen
Kapak
Utku Lomlu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Asude Ekinci
Cilt
Sena Ofset
Baskı
Sena Ofset

Liz Jensen

Liz Jensen 1959 yılında Oxfordshire’da doğdu. İngiltere ile Uzakdoğu’da gazeteci olarak çalıştı, Fransa’da heykeltraşlık yaptı. Liz jensen’in ilk kitabı olan Yumurta Dansı 2001 yılında İletişim Yayınları’ndan basıldı.Liz Jensen

Tüm Liz Jensen kitaplarını görmek için tıklayınız.