Yine mi Yazılı Var?
ISBN
9789754706765

27. baskı - Kasım 2011
121 sayfa


Yakında

Yine mi Yazılı Var?

Dikkat yazılı var/ 2
Ahmet Gülüm (Der.), Kemal Gönen (Der.)

Dikkat Yazılı Var! kitapçıların raflarında yerini aldığında, büyük bir ilgi görmüştü. Kitabı okuyan herkes önce kahkahayı patlatmış, ardından “mesele” üzerinde -derin derin olmasa da- düşünmüştü: “Mesele”, Türkiye’deki eğitimin acıklı haliydi... Bu küçük kitap, “büyüklerimize” rağmen bunu becermişti.

Dikkat Yazılı Var! kitapçıların raflarında yerini aldığında, büyük bir ilgi görmüştü. Kitabı okuyan herkes önce kahkahayı patlatmış, ardından “mesele” üzerinde -derin derin olmasa da- düşünmüştü: “Mesele”, Türkiye’deki eğitimin acıklı haliydi... Bu küçük kitap, “büyüklerimize” rağmen bunu becermişti. Bu kitaptan sonra Meclis’te gensorular verilmemiş, millî eğitim bakanı değişmemiş, öğretmen maaşları, eğitim seviyesi artmamıştı ama, vaziyeti herkes görmüştü. Yine mi Yazılı Var? ilkinin devamı. Kitabın muellifleri Gülüm-Gönen “ikilisi”nin meselenin üzerine üzerine gitmesinin bir ürünü. Onlarda o kadar çok malzeme var ki, bu eğitim sistemi sürdükçe “yazılılar”ın da sonu gelmez.
Kitabın Adı
Yine mi Yazılı Var?
Alt Başlık
Dikkat yazılı var/ 2
ISBN
9789754706765
Yayın No
İletişim - 479
Dizi No
Dizi Dışı - 0
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
121 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
103 gr
Baskı
27. baskı - Kasım 2011 (1. baskı - Haziran 1998)
Derleyen
Ahmet Gülüm, Kemal Gönen
Kapak
Ümit Kıvanç
Kapaktaki Karikatür
Ahmet Gülüm, Kemal Gönen
Uygulama
Hüsnü Abbas
Dizgi
Maraton Dizgievi
Cilt
Sena Ofset
Baskı
Sena Ofset

Ahmet Gülüm

1967 Antakya doğumlu.Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi mezunu. Aforizmalar ve mizah yazıları yazmakta, diğer çalışmalarını ise Kemal Gönen´le sürdürmektedir.Coğrafya Öğretmenliği ve yazarlık yapıyor.


Kemal Gönen

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi mezunu. Karikatür-Müzik ve mizah yazarlığı yapıyor.