Yedek Anahtar
Çeviri
Mefkure Bayatlı

ISBN
9789754705010

1. baskı - Ağustos 1998
325 sayfa


Tükendi

Yedek Anahtar

Jane Smiley

Jane Smiley’yi önce sinemaseverler tanıdı Türkiye’de. Yakında yayımlayacağımız A Thousand Acres (Bin Dönüm) adlı romanı, geçtiğimiz sezon gösterilen ve bir hayli ilgi gören, Aile Bağları adıyla vizyona giren filme konu olmuştu. Pulitzer ve National Book Circle Ödülü’nü birlikte kazanma başarısını gösteren ender yazarlardan biri olan Jane Smiley Yedek Anahtar’da bir cinayetin anatomisini çizerken, bu cinayetle parçalanan hayatları anlatıyor.

Jane Smiley’yi önce sinemaseverler tanıdı Türkiye’de. Yakında yayımlayacağımız A Thousand Acres (Bin Dönüm) adlı romanı, geçtiğimiz sezon gösterilen ve bir hayli ilgi gören, Aile Bağları adıyla vizyona giren filme konu olmuştu. Pulitzer ve National Book Circle Ödülü’nü birlikte kazanma başarısını gösteren ender yazarlardan biri olan Jane Smiley Yedek Anahtar’da bir cinayetin anatomisini çizerken, bu cinayetle parçalanan hayatları anlatıyor. Müzik piyasasına girmeye çalışan altı genç New York’a gelirler. Umduklarını bulamasalar da birbirlerine bağlılıklarını kaybetmezler. Ve bir gün, gruptan ikisinin cesedi bulunur. Cinayetin işlendiği evin anahtarları uzak yakın, tanıdık tanımadık birçok kişinin üstünde çıkar... Jane Smiley bir cinayeti fon yaptığı romanında, yakın dostlar arasındaki sevgi, kıskançlık, nefret ve ihanet gibi duyguları anlatıyor.
Kitabın Adı
Yedek Anahtar
ISBN
9789754705010
Orijinal Adı
Duplicate Keys
Yayın No
İletişim - 441
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 91
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
325 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
249 gr
Baskı
1. baskı - Ağustos 1998
Yazar
Jane Smiley
Çeviren
Mefkure Bayatlı
Editör
Osman Yener
Kapak
Ümit Kıvanç
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Sait Kızılırmak
Dizgi
Maraton Dizgievi
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Jane Smiley

Los Angeles’da doğan Jane Smiley, halen doktorasını aldığı Iowa Üniversitesi’nde öğretim üyesidir. Barn Blind, Moo, The Greenlanders gibi birçok kitabı olan yazar, A Thousand Acres adlı yapıtıyla Pulitzer Ödülü’nü ve 1992 National Book Critics Circle Ödülü’nü almıştır.Jane Smiley

Tüm Jane Smiley kitaplarını görmek için tıklayınız.