Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
Çeviri
Fatih Özgüven

ISBN
9789754700121

41. baskı - Mart 2014
318 sayfa


Tükendi

Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği

Milan Kundera

Romanlarımdaki kişiler kendime ilişkin gerçekleşmemiş olabilirliklerdir... Her biri benim ancak kenarında dolaştığım bir sınırı aşmıştır... Çünkü romanın sorguladığı sır o sınırın ötesinde başlar. Roman yazarın itirafları değildir; bir tuzak haline gelmiş dünyamızda yaşanan insan hayatının araştırılmasıdır.

Ne yapacağını bilemeden bir avlunun karşı tarafındaki duvara dalıp gitmek; bir aşk anında karnındaki inatçı gurultuya kulak vermek; ihanet etmek; ihanetin göz kamaştırıcı yolunu terk ederek gücü kendinde bulamamak; Büyük Yürüyüş´te kalabalıklarla birlikte yumruğunu havaya kaldırmak; gizlenmiş mikrofonlar önünde espri gösterisi yapmak- bu durumların hepsini tanıdım, hepsini yaşadım... Romanlarımdaki kişiler kendime ilişkin gerçekleşmemiş olabilirliklerdir... Her biri benim ancak kenarında dolaştığım bir sınırı aşmıştır... Çünkü romanın sorguladığı sır o sınırın ötesinde başlar. Roman yazarın itirafları değildir; bir tuzak haline gelmiş dünyamızda yaşanan insan hayatının araştırılmasıdır.
Kitabın Adı
Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
ISBN
9789754700121
Orijinal Adı
The Unbearable Lightness of Being
Yayın No
İletişim - 49
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 7
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
318 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
231 gr
Baskı
41. baskı - Mart 2014 (1. baskı - Ocak 1986)
Yazar
Milan Kundera
Çeviren
Fatih Özgüven
Kapak
Ümit Kıvanç
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ahmet Abbas
Dizgi
Maraton Dizgievi
Baskı
Sena Ofset
Cilt
Sena Ofset

Milan Kundera

(1929) Sürgün olduğu yıllarda basılan kitaplari sayesinde uluslararasi üne kavuşan yazardır. En iyi eserleri arasında sayılan `Varolmanın dayanılmaz hafifligi (1985) `, `Ölümsüzlük (1990)` pekçok dile çevrilmiştir. Çalışmaları kendisine pek çok ödül
kazandırmanın yanısıra dünyanın en iyi cağdaş yazarları arasında yeralmasını da sağlamıştır.Milan Kundera

Tüm Milan Kundera kitaplarını görmek için tıklayınız.