Çeviri
ISBN
9789754700121
318 sayfa
Romanlarımdaki kişiler kendime ilişkin gerçekleşmemiş olabilirliklerdir... Her biri benim ancak kenarında dolaştığım bir sınırı aşmıştır... Çünkü romanın sorguladığı sır o sınırın ötesinde başlar. Roman yazarın itirafları değildir; bir tuzak haline gelmiş dünyamızda yaşanan insan hayatının araştırılmasıdır.
Ne yapacağını bilemeden bir avlunun karşı tarafındaki duvara dalıp gitmek; bir aşk anında karnındaki inatçı gurultuya kulak vermek; ihanet etmek; ihanetin göz kamaştırıcı yolunu terk ederek gücü kendinde bulamamak; Büyük Yürüyüş´te kalabalıklarla birlikte yumruğunu havaya kaldırmak; gizlenmiş mikrofonlar önünde espri gösterisi yapmak- bu durumların hepsini tanıdım, hepsini yaşadım... Romanlarımdaki kişiler kendime ilişkin gerçekleşmemiş olabilirliklerdir... Her biri benim ancak kenarında dolaştığım bir sınırı aşmıştır... Çünkü romanın sorguladığı sır o sınırın ötesinde başlar. Roman yazarın itirafları değildir; bir tuzak haline gelmiş dünyamızda yaşanan insan hayatının araştırılmasıdır.

(1929) Sürgün olduğu yıllarda basılan kitaplari sayesinde uluslararasi üne kavuşan yazardır. En iyi eserleri arasında sayılan `Varolmanın dayanılmaz hafifligi (1985) `, `Ölümsüzlük (1990)` pekçok dile çevrilmiştir. Çalışmaları kendisine pek çok ödül
kazandırmanın yanısıra dünyanın en iyi cağdaş yazarları arasında yeralmasını da sağlamıştır.

Kitabın Adı Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği
ISBN 9789754700121
Yayın No İletişim - 49
Dizi Dünya Edebiyatı - 7
Alan Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa 318 sayfa
En 130 mm
Boy 195 mm
Ağırlık 231 gr
Baskı 41. baskı - Mart 2014 (1. baskı - Ocak 1986)
Yazar Milan Kundera
Çeviren Fatih Özgüven
Kapak Ümit Kıvanç
Uygulama Hüsnü Abbas
Düzelti Ahmet Abbas
Dizgi Maraton Dizgievi
Baskı Sena Ofset
Cilt Sena Ofset