Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım
Çeviri
Z. Canan Özatalay

ISBN
9789750523205

2. baskı - Şubat 2019
270 sayfa


36,00 TL
28,80 TL

Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım

Okulda ve Hayatta Başarılı Olması İçin Ne Yapmalı?
Jeanne Siaud-Facchin

Üstün zekâlılar konusunda tanınmış bir uzman olan klinik psikolog Jeanne Siaud-Facchin, Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım’da bu çok özel ve hassas çocukların algı dünyasını incelikleriyle tanıtırken, ebeveynlere ve eğitmenlere gündelik hayatta nasıl hareket edeceklerine dair pratik tavsiyelerde bulunuyor.

Üstün zekâlı çocuklar, çoğu zaman bir pırıltı halesiyle birlikte düşünülüyor ve başarılı olmak için fazla çaba göstermesi gerekmeyen, doğuştan şanslı kişiler gibi algılanıyor. Oysa büyük zenginlik potansiyeli taşısa da “fazla zekâ”ları, bu çocuklar için kolaylıkla bir yüke dönüşebiliyor.

Peki erken gelişmişliğiyle çevresindekileri büyüleyebildiği gibi kendine özgü düşünme biçimiyle sık sık tepkiye de yol açan, anlaşılmayan ve dışlanan üstün zekâlı çocuk kimdir? Onu diğer çocuklardan nasıl ayırt edebiliriz? Kişiliğinin temel özellikleri nelerdir? Düşünce tarzını anlamak için ne yapmalıyız? Duygusal gelişiminde ona nasıl yardımcı olabiliriz? Eğitiminde neye dikkat etmeli, nasıl bir okul tercihinde bulunmalıyız? “Erken gelişmişliğinden” ya da “üstün zekâsından” ona nasıl bahsetmeliyiz? Gündelik yaşamını nasıl düzenlemeliyiz? Kendini gerçekleştirmesine ve muazzam yeteneklerinden yararlanmasına nasıl yardım edebiliriz?

Üstün zekâlılar konusunda tanınmış bir uzman olan klinik psikolog Jeanne Siaud-Facchin, Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım’da bu çok özel ve hassas çocukların algı dünyasını incelikleriyle tanıtırken, ebeveynlere ve eğitmenlere gündelik hayatta nasıl hareket edeceklerine dair pratik tavsiyelerde bulunuyor.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım
Alt Başlık
Okulda ve Hayatta Başarılı Olması İçin Ne Yapmalı?
ISBN
9789750523205
Orijinal Adı
L'enfant Surdoué; L'aider á grandir, I'aider á réussir
Yayın No
İletişim - 2576
Dizi No
Psykhe - 25
Alan
Psikoloji
Sayfa Sayısı
270 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
226 gr
Baskı
2. baskı - Şubat 2019 (1. baskı - Ocak 2018)
Yazar
Jeanne Siaud-Facchin
Çeviren
Z. Canan Özatalay
Dizi Editörü
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Jeanne Siaud-Facchin

1957 yılında Avignon’da doğdu. Paris X Nanterre Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde doktora eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli hastanelerde çalışarak çocuk ve ergen psikolojisi alanında uzmanlaştı. 2003’te öğrenme bozukluklarını tedavi amacıyla, daha sonra Fransa’nın pek çok şehrinde şubeleri açılan Cogito’Z adlı terapi merkezini kurdu. Okulda karşılaşılan zorluklar, zekâ, başarı, meditasyon konularında eserler yayımlayan yazarın Üstün Zekâlı Çocuğa Yardım kitabı alanında referans olarak kabul ediliyor.Etiketler: #çocuk, #psikoloji, #zeka