Uçurumun Kıyısında
Çeviri
Cemal Ener

ISBN
9789754705577

1. baskı - Temmuz 1996
141 sayfa


Tükendi

Uçurumun Kıyısında

Gerhard Roth

Günümüz Avusturya edebiyatının önemli isimlerinden Gerhard Roth’un Türkçedeki ilk kitabı Uçurumun Kıyısında, rastlantı ve zorunluluk üzerine bir deneme, ya da iktidar ve adalete değinen bir polisiye.

Günümüz Avusturya edebiyatının önemli isimlerinden Gerhard Roth’un Türkçedeki ilk kitabı Uçurumun Kıyısında, rastlantı ve zorunluluk üzerine bir deneme, ya da iktidar ve adalete değinen bir polisiye. Üç adam: Ceza yasalarıyla tanımlanabilecek bir suç bulunmadığını düşünen bir sorgu yargıcı, adalete hiç inanmadığı için hukuk öğrenimi gören bir katil ve “normal” ilişkilerden korunmaya çalışan bir gönüllü sürgün...
Kitabın Adı
Uçurumun Kıyısında
ISBN
9789754705577
Orijinal Adı
Am Abgrund
Yayın No
İletişim - 356
Dizi No
Dünya Edebiyatı - 77
Alan
Çağdaş Dünya Edebiyatı
Sayfa Sayısı
141 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
117 gr
Baskı
1. baskı - Temmuz 1996
Yazar
Gerhard Roth
Çeviren
Cemal Ener
Kapak
Ümit Kıvanç
Dizgi
Remzi Abbas
Uygulama
Suat Aysu
Düzelti
Sait Kızılırmak
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Gerhard Roth

1942 yılında Avusturya’nın Graz kentinde doğdu. Tıp öğreniminin ardından, 1972 yılında yayımlanan ilk eseri Albert Einstein’ın Otobiyografisi ile yazarlığı seçti. O günden bu yana, roman, öykü, deneme, tiyatro oyunu ve sinema ya da televizyon için yazdığı senaryolarla edebiyatın hemen her alanını denedi. 1980 yılında Sessiz Okyanus adlı romanının yayımlanmasıyla birlikte on üç yıl sürecek, dev bir çalışmanın ilk adımını atmış oldu. Roth, Suskunluğun Arşivleri üst-başlığını taşıyan yedi kitaplık bu dizide, anlatıdan denemeye, röportajdan fotoğrafa çok çeşitli anlatım araçlarını deneyerek, “Avusturyalılık ruhuna” yönelik bir psikanalizi gerçekleştirmeye çalıştı. Uçurumun Kıyısında, bazılarınca anlatısal bir ‘çiçekdürbünü’ diye nitelendirilen bu dizinin dördüncü kitabıdır.