The Selamınaleyküm-Yes Problem
ISBN
9789754700657

2. baskı - Kasım 1993
164 sayfa


Tükendi

The Selamınaleyküm-Yes Problem

Latif Demirci

“...ne bileyim, bazen işimi tuhaf ve komik bulduğum oluyor mesela... Yani, bu yaşa geldik, hala böyle mikiler çiziyoruz falan gibi. Ama bazen de işimin ciddiyeti beni kara kara düşündürüyor doğrusu. Bazen karikatürcü olmanın yalnızlığı, ne kadar toplumsal, kitlesel bir şey gibi gözükse de toplum dışılığı... "

“...ne bileyim, bazen işimi tuhaf ve komik bulduğum oluyor mesela... Yani, bu yaşa geldik, hala böyle mikiler çiziyoruz falan gibi. Ama bazen de işimin ciddiyeti beni kara kara düşündürüyor doğrusu. Bazen karikatürcü olmanın yalnızlığı, ne kadar toplumsal, kitlesel bir şey gibi gözükse de toplum dışılığı... Yani tuhaf, olmadık biyerden bakmak, daha doğrusu insanları gözlemek ve açıklarını, kırdığı potları yakalayınca da afişe etmek gibi bir iş yapmanın yalnızlığı, ezikliği...”
Kitabın Adı
The Selamınaleyküm-Yes Problem
ISBN
9789754700657
Yayın No
İletişim - 101
Dizi No
Çizgiler - 1
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
164 sayfa
Baskı
2. baskı - Kasım 1993 (1. baskı - Ekim 1990)
Yazar
Latif Demirci
Cilt
Ayhan Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Latif Demirci

1961 İstanbul doğumluTürk karikatürist.Kariyerinin başlangıcında Gırgır ve Fırt dergilerinde çalışmıştır. 80'li yıllarda Fırt'ta Tarzan ve Gırgır'da espirilerini Behiç Pek'in bulduğu Muhlis Bey tiplerinin çizeri olarak ünlenmiştir. Kurucularından olduğu Hıbır ve onun devamı HBR Maymun dergilerinin kapanmalarından sonra mizah dergiciliğini bırakarak gazetelerde çalışmaya başlamıştır. Halen Hürriyet gazetesinde çizimleri yer almaktadır. Pres bey, Evli ve cepli onun çizdiği karakterlerdir. Ayrıca Kelaynaklar'ın yaratıcısı Uğur Aktaş'ın ustasıdır.