Tatilin Son Günü
Çeviri
Tuvana Gülcan

ISBN
9789750509872

3. baskı - Ağustos 2017
199 sayfa


20,50 TL
16,40 TL

Tatilin Son Günü

Sabine Ludwig

Tatilin son günü gelip çatmıştı! 11 yaşındaki Freddy, koca yaz tatilinin göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidivermesi karşısında şaşkındı. Önünde onu bekleyen can sıkıcı işler vardı: Ertesi gün için okul çantasını hazırlayacak, anne babasına karnesini imzalatacak, yatmadan önce banyo yapacaktı. Gece yatağına yattığında, kalbinin en derinlerinden bir dilek tuttu.

"Çalar saatim saat altı buçuğu gösteriyor. Şimdi yeniden uykuya dalmaya değmez. Okul çantam hazır, babam dün karnemi imzaladı, dolayısıyla biraz daha yatakta kalıp keyif yaparken olağan pazartesi sabahı seslerini bekleyebilirim. Yavaş yavaş kaygılanmaya başlıyorum. Bugün herkes uyuya mı kaldı nedir?"

Tatilin son günü gelip çatmıştı! 11 yaşındaki Freddy, koca yaz tatilinin göz açıp kapayıncaya kadar geçip gidivermesi karşısında şaşkındı. Önünde onu bekleyen can sıkıcı işler vardı: Ertesi gün için okul çantasını hazırlayacak, anne babasına karnesini mzalatacak, yatmadan önce banyo yapacaktı. Gece yatağına yattığında, kalbinin en derinlerinden bir dilek tuttu. “Ne olur, yarın pazartesi olmasın,” dedi kendi kendine. Ertesi sabah uyandığında bu imkansız gibi görünen dileği gerçek olmuştu. Freddy yeni bir pazar sabahına uyanmıştı.Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Tatilin Son Günü
ISBN
9789750509872
Orijinal Adı
Der 7. Sonntag im August
Yayın No
İletişim - 1693
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 88
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
199 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
169 gr
Baskı
3. baskı - Ağustos 2017 (1. baskı - Ocak 2012)
Yazar
Sabine Ludwig
Çeviren
Tuvana Gülcan
Editör
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
İllustrasyon
Isabel Kreitz
Kapak Resmi
Isabel Kreitz
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Burcu Tunakan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Sabine Ludwig

 1954'te Berlin'de doğdu. Felsefe, Alman ve Romen dilleri ve edebiyatı alanlarında üniversite eğitimi aldı. Mezuniyetinden sonra, kısa bir süre lise öğretmenliği yaptı. Daha sonra yönetmen yardımcısı, gazeteci ve radyo yapımcısı olarak çalıştı. 1987'den beri çocuklar için hikâyeler, radyo ve tiyatro oyunları yazıyor, çeviriler yapıyor. Eserleriyle çok sayıda ödül almıştır. İletişim Yayınları'ndan çıkan diğer kitapları: İmdat, Öğretmenim Küçüldü (2011), Tatilin Son Günü (2012).