Savaş Alanından Canlı Yayın
Çeviri
Muhittin Karkın, Ceren Balel

ISBN
9789754703009

1. baskı - Eylül 1999
564 sayfa


Tükendi

Savaş Alanından Canlı Yayın

Vietnam'dan Bağdat'a...
Peter Arnett

Ömrünün yarısını savaşlarda geçiren bir muhabirin anıları. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü gazetecisi Peter Arnett, sıcak çatışmaların ortasında geçen otuzbeş yılını anlatıyor. Kariyerine Vietnam Savaşı’yla başlayan Arnett, ‘olay mahalli’nden geçtiği dönemin ABD Başkanı Johnson’ı çileden çıkaran haberlerle Pulitzer Ödülü’nü kazandı. O savaş senin bu savaş benim beş kıtayı dolaşan Peter Arnett, son yıllardaki popüleritesini Körfez Savaşı’nda Bağdat’taki bir otelin penceresinden yaptığı, “canlı yayın”larla kazandı.

Ömrünün yarısını savaşlarda geçiren bir muhabirin anıları. Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü gazetecisi Peter Arnett, sıcak çatışmaların ortasında geçen otuzbeş yılını anlatıyor. Kariyerine Vietnam Savaşı’yla başlayan Arnett, ‘olay mahalli’nden geçtiği dönemin ABD Başkanı Johnson’ı çileden çıkaran haberlerle Pulitzer Ödülü’nü kazandı. O savaş senin bu savaş benim beş kıtayı dolaşan Peter Arnett, son yıllardaki popüleritesini Körfez Savaşı’nda Bağdat’taki bir otelin penceresinden yaptığı, “canlı yayın”larla kazandı. Bugüne dek kaleme alınan en önemli gazetecilik anılarından biri olan bu kitapta, savaşın ateş, kan ve gözyaşı dolu sahnelerini, savaş muhabirliğinin tehlikelerle dolu serüvenini, bütün dünyada ses getiren haberlerin yapılış öyküsünü bulacaksınız. 20. yüzyılın ikinci yarısına damgasını vuran birçok olaya ve savaşa tanıklık eden Peter Arnett, kitabını kaleme alırken kullandığı üslûpla okuru tüm yaşadıklarına ortak ediyor.
Kitabın Adı
Savaş Alanından Canlı Yayın
Alt Başlık
Vietnam'dan Bağdat'a...
ISBN
9789754703009
Orijinal Adı
Live from the Battlefield
Yayın No
İletişim - 560
Dizi No
Bugünün Kitapları - 53
Alan
Medya-İletişim, Tarih
Sayfa Sayısı
564 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
425 gr
Baskı
1. baskı - Eylül 1999
Yazar
Peter Arnett
Çeviren
Muhittin Karkın, Ceren Balel
Editör
Murat Gültekingil, Selahattin Erkanlı
Kapak
Fatoş Gencosman
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Seçkin Oktay
Cilt
Sena Ofset, Şefik Matbaası
Baskı
Şefik Matbaası

Peter Arnett

Halen CNN'de çalışıyor ve Virginia'da yaşıyor.Meslek hayatı boyunca kazandığı onlarca ödül arasından önemlileri şunlardır: Pulitzer Ödülü, Overseas Press Club tarafından gazetecilikte ömür boyu gösterdiği başarılar için verilen "Üstün Hizmet Ödülü", Profesyonel Gazeteciler Derneği'nin uluslararası muhabirlere verdiği "Sigma Delta Chi Ödülü", Ulusal Televizyon Sanatları Akademisi'nin dağıttığı "Emmy Ödülü", Ulusal Kablolu Televizyon Derneği tarfından verilen "ACE Ödülü".