Sağlıklı Yaşlan
ISBN
9789750505959

1. baskı - Haziran 2008
96 sayfa


Tükendi

Sağlıklı Yaşlan

Anti-Aging'de Bir Sır: Egzersiz
Doç. Dr. Erdem Kaşıkçıoğlu

Aslında doğduğu andan itibaren yaşlanmaya başlayan insan, bilinçaltında ölüm kavramından korktuğu kadar ölümü çağrıştıran yaşlılık kavramından da ürker. Sonsuz gençlik ancak masallarda, efsanelerde mümkün olsa da, sağlıklı bir yaşlanma ve hayat ateşinin yeniden canlandırılması insanın kendi elinde.

Aslında doğduğu andan itibaren yaşlanmaya başlayan insan, bilinçaltında ölüm kavramından korktuğu kadar ölümü çağrıştıran yaşlılık kavramından da ürker. Sonsuz gençlik ancak masallarda, efsanelerde mümkün olsa da, sağlıklı bir yaşlanma ve hayat ateşinin yeniden canlandırılması insanın kendi elinde. Tek yapılması gereken, kendine biraz vakit ayırıp  gün içinde bile rahatlıkla uygulanabilecek çeşitli egzersizlerin düzenli hale getirilmesi...
Egzersiz, sağlık sorunlarının çoğunu önleyen, önemli bir kısmını hafifleten veya iyileştiren en etkili ilaçlardan. Aktif bir hayat, önlenemez yaşlılık sürecinin en sağlıklı biçimde geçirilmesinde temel anahtar...
Konunun önde gelen uzmanlarından Doç. Dr. Erdem Kaşıkcıoğlu’nun uzun yılların birikimiyle ortaya çıkardığı bu çalışma, fotoğraflı genel egzersiz reçetesiyle, daha sağlıklı bir yaşam için gündelik hayatlarına egzersizi sokmak isteyenlerin göz ardı edemeyecekleri bir kitap.
Kitabın Adı
Sağlıklı Yaşlan
Alt Başlık
Anti-Aging'de Bir Sır: Egzersiz
ISBN
9789750505959
Yayın No
İletişim - 1315
Dizi No
Dizi Dışı - 29
Alan
Sağlık
Sayfa Sayısı
96 sayfa
En
160 mm
Boy
230 mm
Ağırlık
180 gr
Baskı
1. baskı - Haziran 2008
Yazar
Doç. Dr. Erdem Kaşıkçıoğlu
Editör
Kıvanç Koçak
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Begüm Güzel
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Doç. Dr. Erdem Kaşıkçıoğlu

1969’da doğdu. Ortaöğrenimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı. 1986-1992 arasında İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru oldu. 1992-1996 arasında İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda ihtisasını yaparak iç hastalıkları uzmanı unvanı kazandı. 1996-1999 arasında ise Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezi’nde yaptığı üst ihtisas eğitimi sonrası kardiyoloji uzmanı unvanına hak kazandı. Sonrasında 2000-2003 arasında çalıştığı İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı’nda spor hekimi uzmanı oldu. Halen aynı bölümde çalışmaya devam eden Kaşıkcıoğlu, 2005’te spor hekimliği, 2006’da ise kardiyoloji doçenti oldu. Dr. Kaşıkcıoğlu , TÜBİTAK Fizik Yarışmaları Ödülü sahipliği dışında, 2004’te Asya-Pasifik Hipertansiyon Kongresi’nde “Genç Arastırmacı Ödülü” kazandı, 2005’te “Avrupa Kardiyoloji Fellow”u oldu, 2006’da Avrupa Kardiyoloji Diploması’na hak kazandı. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunan Kaşıkcıoğlu, ulusal ve uluslararası dergilerin de hakemliğini ve kurul üyeliğini yapmaktadır. Birçok kitapta bölüm yazarlığı da yapmış olan Kaşıkcıoğlu, özel ilgi alanı olan sağlıklı yaşam, kalp-damar hastalıklarından korunma, egzersiz konularında ulusal ve uluslararası birçok kongreye davetli konuşmacı olarak katılmıştır. Türk Kardiyoloji Derneği, Türk Spor Hekimliği Derneği, Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Toraks Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği üyesi olan Kaşıkcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.