Sağ Elim Doluydu
ISBN
9789750520310

1. baskı - Eylül 2016
107 sayfa


18,00 TL
14,40 TL

Sağ Elim Doluydu

Uğur Mıstaçoğlu

Sağ Elim Doluydu kısa, iyimser hikâyeler. Güneş her gün doğuyor, gerisini âşıklara sorun.

Yaklaşık yarım saat önce gönderdiği ekran görüntüsünde şarjının yüzde altmış dört olduğunu görmüş biri olarak, “Canım şarjım bitiyor, Ferruh beni eve bırakacak, sabah ararım” mesajına inanmamı bekliyor olmasına hayli içerlemiştim. Zaten öyle, “canım”lık “aşkım”lık bir durumumuz yok. Hissedilmeden, zırt pırt söylenmek suretiyle içi boşaltılmış, anlamını yitirmiş sözcükler bunlar. Lafügüzaf. İki kere çıkmışlığımız, bir kere sevişmişliğimiz var. Hepsi bu. İyi sevişiyor olmasının konumuzla bir ilgisi olmadığı için oralara girmiyorum. Ve fakat Yeliz’in Ferruh’la sevişebilme ihtimali aklıma gelince çıldıracak gibi oluyorum. Sevişir sevişir. Bana n’oluyor ki? Nasıl sevişir canım, olur mu öyle şey? Öyle her önüne gelenle yatılır mı? Acaba ona da “aşkım”, “canım” diyor mudur?

Sokağın, apartmanın, yeni taşınan komşu kızların, Allahsız ateistlerin, cep mesajlarının, kına gecesinin, kısa filmlerin, gözyaşının, bakkalın, annelerin ve kavgaların sesiyle Uğur Mıstaçoğlu. Biraz şaşkın, çokça neşeli ve epeyce geveze. Sonra patlayan tekerler. Sonra hevesler. Sonra rüyalar.

Sağ Elim Doluydu kısa, iyimser hikâyeler. Güneş her gün doğuyor, gerisini âşıklara sorun.

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Sağ Elim Doluydu
ISBN
9789750520310
Yayın No
İletişim - 2365
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 398
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
107 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
108 gr
Baskı
1. baskı - Eylül 2016
Yazar
Uğur Mıstaçoğlu
Editör
Levent Cantek
Yayına Hazırlayan
Duygu Çayırcıoğlu
Kapak
Deniz Karagül
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Aybars Yanık
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Sena Ofset

Uğur Mıstaçoğlu

1970 yılında İstanbul’da mütevazı bir ailenin üçüncü ve son çocuğu olarak dünyaya gelmiş, ilkokuldan tam 12 öğretmen değiştirme rekoru elde ederek “torpille” mezun olmuştur. O günden bugüne “müfredat dışı” okumuş, bundan büyük keyif almıştır. 1983 yılında Kapalıçarşı’da başladığı iş hayatına halen devam etmektedir. Hobi olarak çektiği fotoğrafların bir kısmı karma sergilerde yer almıştır. İlk öykü kitabı Rahat Batınca adıyla Sokak Kitapları Yayınları tarafından, Noğmal (2015) adlı ilk romanı İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.Uğur Mıstaçoğlu

Tüm Uğur Mıstaçoğlu kitaplarını görmek için tıklayınız.