Sadakatsiz Aşklar
Çeviri
Can Belge

ISBN
9789750522406

2. baskı - Mayıs 2019
192 sayfa


28,50 TL
22,80 TL

Sadakatsiz Aşklar

Aldatmanın Psikolojisi Üzerine
Willy Pasini

Psikiyatrist ve seksolog Willy Pasini, Sadakatsiz Aşklar’da okuru sadakatsizliğin kalbine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Sadakatsizlik, aldatma ya da ihanet... adına ne dersek diyelim, her zaman merak uyandıran ama aynı zamanda ürpertici, dahası yakıcı bir konu. Oysa aldatılma ve günün birinde aldatma ihtimalinin olmadığı ilişki yoktur. Sevmek, aynı zamanda bu riski almak demek değil midir? Günümüzde iki insanı birlikte olmaya itenin, çoğu zaman güçlü bir duygusal bağ kurma umudu olduğu ve evliliğin güvenlik duygusu veren bir “barınak” işlevi üstlendiği düşünülürse, sadakatsizliğin çift hayatına karşı büyük bir tehdit oluşturduğu muhakkak. Güvenlik duygusu temel bir ihtiyaçsa, çiftleri sadakatsizliğe sürükleyen nedir o halde? İkili bir ilişkinin başına gelebilecek en büyük badire midir sadakatsizlik? Bencilce peşinden gidilen bir zevk midir, yoksa geleneksel ahlâka meydan okumanın bir yolu mu? Bugün eskiye göre daha mı çok insan eşlerini aldatıyor, yoksa gelişen iletişim teknolojileri sayesinde ihanetler daha mı fazla ortaya çıkıyor? Aldatma kişinin hangi psikolojik ihtiyaçlarını gideriyor? Aldatmaya ve aldatılmaya yatkın kişiliklerden söz edilebilir mi? Hepsinden önemlisi: Sadakatsizliğin panzehiri var mıdır?

Psikiyatrist ve seksolog Willy Pasini, Sadakatsiz Aşklar’da okuru sadakatsizliğin kalbine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Günümüzün akışkanlık ve geçicilik üzerine kurulu yaşam tarzının, ayrıca git gide erotik imgelerle kuşatılan dünyamızın aldatmaya nasıl zemin hazırladığını, rahat bir dille ve renkli örneklerle ele alıyor. Aldatmanın, çiftlerin hayatında nasıl bir yer tuttuğunu anlamak isteyenler için aydınlatıcı bir kaynak...Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Sadakatsiz Aşklar
Alt Başlık
Aldatmanın Psikolojisi Üzerine
ISBN
9789750522406
Orijinal Adı
Amori infideli. Psicologia del tradimento
Yayın No
İletişim - 2522
Dizi No
Psykhe - 23
Alan
Psikoloji
Sayfa Sayısı
192 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
162 gr
Baskı
2. baskı - Mayıs 2019 (1. baskı - Eylül 2017)
Yazar
Willy Pasini
Çeviren
Can Belge
Dizi Editörü
Bahar Siber
Kapak
Suat Aysu
Kapak Fotoğrafı
Kirill Smirnov
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Willy Pasini

1938’de Milano’da doğdu. Halen Cenevre Üniversitesi’nde psikiyatri ve medikal psikoloji dersleri veriyor ve cinsel sağlık alanında araştırma projeleri yürütüyor. Çift ilişkisi, kıskançlık, mahremiyet gibi konularda yazdığı kitapları pek çok dile çevrildi. Türkçede daha önce Aşk ve Yemek (İletişim, 2001) adlı kitabı yayımlandı.Willy Pasini

Tüm Willy Pasini kitaplarını görmek için tıklayınız.