Onun Gibisi Gelmedi
ISBN
9789750510335

1. baskı - Nisan 2012
229 sayfa


30,00 TL
24,00 TL

Onun Gibisi Gelmedi

Memleket Futbolundan Portreler
Cem Zamur

“Efsane” futbol âleminin, genel olarak popüler kültürün en yıpranmış ve en yıpratıcı klişelerinden biri. Üst ligde iki sene kariyer yapan, iki parlak maç oynayan bir futbolcunun adı efsaneye çıkabiliyor. Cem Zamur, bu kitapta, hakiki efsaneleri anlatıyor. Türkiye futbol tarihinin efsane şahsiyetlerinden bir portre demeti.

“Efsane” futbol âleminin, genel olarak popüler kültürün en yıpranmış ve en yıpratıcı klişelerinden biri. Üst ligde iki sene kariyer yapan, iki parlak maç oynayan bir futbolcunun adı efsaneye çıkabiliyor. Cem Zamur, bu kitapta, hakiki efsaneleri anlatıyor. Türkiye futbol tarihinin efsane şahsiyetlerinden bir portre demeti. Televizyonun olmadığı, namlı futbolcunun renkli bir fotoğrafının bile neredeyse nadir eser kıymeti taşıdığı zamanların‚ kendi halinde yıldızları... Futbolun hayatın her anını istila etmediği zamanların aşkla oynayan kahramanları...

Bazılarının ismi hâlâ büyük (Lefter’i, Metin Oktay’ı kim bilmez!), bazılarının sadece ismini duymuşluğunuz var, bazıları unutulmuş... Onların hikâyeleri, futbol tarihiyle beraber, gündelik hayatımızın ve duygularımızın tarihine de tanıklık ediyor.

İsfendiyar Açıksöz, Ertan Adatepe, Cihat Arman, Ali Artuner, Doğan Babacan, Hüseyin Çakıroğlu, Basri Dirimlili, Nedim Doğan, Şükrü Gülesin, Galip Haktanır, Mehmet Ali Has, Fethi Heper, Garbis İstanbulluoğlu, İbrahim Kelle, Gündüz Kılıç, Lefter Küçükandonyadis, Metin Oktay, Yasin Özdenak, Yılmaz Şen, Yusuf Tunaoğlu, Hakkı Yeten...Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Onun Gibisi Gelmedi
Alt Başlık
Memleket Futbolundan Portreler
ISBN
9789750510335
Yayın No
İletişim - 1739
Dizi No
Futbol Kitapları - 27
Alan
Spor
Sayfa Sayısı
229 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
191 gr
Baskı
1. baskı - Nisan 2012
Yazar
Cem Zamur
Kapak
Suat Aysu
Editör
Tanıl Bora
Kapak Fotoğrafı
İsmet Gümüşdere
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ayten Koçal
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Cem Zamur

1971 doğumlu, halen İstanbul’da yaşıyor. Daha önce Onun Gibisi Gelmedi (İletişim Yayınları, 2012) isimli kitabı yayımlandı.Cem Zamur

Tüm Cem Zamur kitaplarını görmek için tıklayınız.