Ö.T.E.K.İ.
Çeviri
Saliha Nilüfer

ISBN
9789750510694

8. baskı - Eylül 2019
104 sayfa


15,50 TL
12,40 TL

Ö.T.E.K.İ.

(Gizli Topluluk)
Pedro Mañas

Franz oldukça normal bir çocukken, tek gözüne takmak zorunda kaldığı bir bantla bütün hayatı değişir. Okul bahçesinin kuytu köşelerinde, o güne kadar hiç fark etmediği çocuklarla tanışır: Kablolu Lepiska Blume, Köstebek Jacob, Kule Emily, Üç Kalibre Holger ve diğerleri. Gizli bir topluluk oluşturan bu çocuklar, Ö.T.E.K.İ. adını verdikleri örgütü kurarlar.

Franz oldukça normal bir çocukken, tek gözüne takmak zorunda kaldığı bir bantla bütün hayatı değişir. Okul bahçesinin kuytu köşelerinde, o güne kadar hiç fark etmediği çocuklarla tanışır: Kablolu Lepiska Blume, Köstebek Jacob, Kule Emily, Üç Kalibre Holger ve diğerleri. Gizli bir topluluk oluşturan bu çocuklar, Ö.T.E.K.İ. adını verdikleri örgütü kurarlar. O günden sonra, Mortgöz diye alay edilen Franz, Kobra Göz’e dönüşür! Farklılıklarıyla birbirlerine yaklaşan bu benzersiz çocuklar, artık hiç “normal”e dönmek istemeyeceklerdir.

 



Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Ö.T.E.K.İ.
Alt Başlık
(Gizli Topluluk)
ISBN
9789750510694
Orijinal Adı
Los O.T.R.O.S.
Yayın No
İletişim - 1770
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 99
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
104 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
920 gr
Baskı
8. baskı - Eylül 2019 (1. baskı - Temmuz 2012)
Yazar
Pedro Mañas
Çizer
Javier Vázquez
Çeviren
Saliha Nilüfer
Editör
Bahar Siber, Melis Oflas
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Pedro Mañas

1981 Madrid doğumlu. Madrid Otonom Üniversitesi'nde İngiliz Filolojisi okuyan yazar, halen dramaturgluk yapıyor. İlk ödülünü "Mi pez, mi pez imaginario y yo" ("Balığım, Hayalî Balığım ve Ben") adlı öyküsüyle aldı. Serse ve Sedna adlı iki kedisiyle yaşıyor. Ö.T.E.K.İ. (Gizli Topluluk) adlı kitabı İletişim Yayınları tarafından yayımlanmıştır.