Münhal
ISBN
9789750516573

1. baskı - Kasım 2014
115 sayfa


19,00 TL
15,20 TL

Münhal

Ekin Can Göksoy

Ekin Can Göksoy, cadıları, çamura düşen mendilleri, zihgiri, Allah’ın taş ettiklerini, şehirden çıkan dumanı, emanetleri, Dolapdere’yi anlatıyor. Gün yüzüne çıkan yeni bir yazar. Münhal, içinde hikâyeler olan bir kaleydoskop... Fısıltılı, güvercin tedirginliğinde...

“Deprem oluyor galiba,” dedi genç kadın, sevgilisini iterek. “Başını döndürmüş olmayayım.” Genç adam gülüyordu. Sevgilisi ise ciddileşmişti. “Hiç komik değil, bina sallandı.” “Canım,” dedi adam. “İskele sallanmıştır belki, depremse bile hafif bir depremdir.” “Off,” dedi kadın. “Bugün değilse de yarın öbür gün, deprem olacağı kesin.” “Eh yani,” dedi adam. “O kadarını biz de biliyoruz.”

Yakup, Börklüce’ye bakıyor, Alnico “kimim ben” diye soruyor. Lida’nın gülünce gözleri parlıyor, Artin Bey, Fedora’ya el sallıyor. Nehir uzun, çok da hızlı akmıyor. Yine Kur’an okunacak ve yine melekler cevap verecek, o biliyor.

Ekin Can Göksoy, cadıları, çamura düşen mendilleri, zihgiri, Allah’ın taş ettiklerini, şehirden çıkan dumanı, emanetleri, Dolapdere’yi anlatıyor. Gün yüzüne çıkan yeni bir yazar.

Münhal, içinde hikâyeler olan bir kaleydoskop... Fısıltılı, güvercin tedirginliğinde...

Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Münhal
ISBN
9789750516573
Yayın No
İletişim - 2068
Dizi No
Türkçe Edebiyat - 322
Alan
Çağdaş Türkiye Edebiyatı
Sayfa Sayısı
115 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
115 gr
Baskı
1. baskı - Kasım 2014
Yazar
Ekin Can Göksoy
Editör
Levent Cantek
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Ayla Karadağ
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Ekin Can Göksoy

1987 yılında Bursa’da doğdu. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ni bitirdi. Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. İlk kitabı Münhal 2014’te İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Mühendislikten çeviriye geniş bir yelpazede işler yapmış olsa da sinema yapma isteğini rafa kaldırmayı düşünmüyor.Ekin Can Göksoy

Tüm Ekin Can Göksoy kitaplarını görmek için tıklayınız.