Miguel
Çeviri
Saliha Nilüfer

ISBN
9789750511325

6. baskı - Ocak 2019
128 sayfa


16,50 TL
13,20 TL

Miguel

Alfredo Gómez Cerdá

Miguel evsizlere, yalnızlara, ailesinden uzak olanlara, yani kısaca “herkes kadar şanslı olmayanlar”a odaklanıyor. Yazar Alfredo Gómez Cerdá, okuru başkalarını anlamaya ve hayatı onların gözünden görmeye çağırıyor.

Miguel’in herkesinki gibi, sıradan bir hayatı vardı: Okul sonrası arkadaşlarıyla spor sahasında buluşup maç yapıyor, akşamları televizyon seyrediyor ya da video oyunu oynuyor, hafta sonlarıysa anne babasıyla alışveriş merkezinde zaman geçiriyordu. Bu pek rahat ve keyifli rutin, bir pazar günü alışveriş merkezinin otoparkında tanıştığı evsiz bir adam yüzünden tepetaklak olur. Miguel beline kadar çöp bidonuna girmiş, içini karıştıran bu tuhaf adamdan başta biraz çekinir. Ne de olsa anne babası onu her fırsatta sokakta karşılaştığı yabancılarla, hele de böyle sıra dışı kişilerle konuşmaması konusunda uyarmıştır... Ne var ki bu beyaz sakallı, uzun ve dağınık saçlı adamın tuhaf bir çekiciliği vardır ve Miguel kendisini ona yakınlaşmaktan alıkoyamaz. Umursamaz tavırlı ihtiyar, birden kitaplardan, şiir okumayı ne kadar sevdiğinden söz etmeye başlar...

Miguel evsizlere, yalnızlara, ailesinden uzak olanlara, yani kısaca “herkes kadar şanslı olmayanlar”a odaklanıyor. Yazar Alfredo Gómez Cerdá, okuru başkalarını anlamaya ve hayatı onların gözünden görmeye çağırıyor.

 Kitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Miguel
ISBN
9789750511325
Orijinal Adı
Cuando Miguel no fue Miguel
Yayın No
İletişim - 1831
Dizi No
Çocuk Kitapları Dizisi - 108
Alan
Çocuk Edebiyat
Sayfa Sayısı
128 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
128 gr
Baskı
6. baskı - Ocak 2019 (1. baskı - Ocak 2013)
Yazar
Alfredo Gómez Cerdá
Çeviren
Saliha Nilüfer
Çizer
Javier Zabala
Editör
Bahar Siber, Özgün Forta
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Güneş Akkor
Baskı ve Cilt
Sena Ofset

Alfredo Gómez Cerdá

1951 doğumlu, İspanyol çocuk edebiyatı yazarı.