Miguel de Cervantes
Çeviri
Erol Özbek

ISBN
9789750524431

1. baskı - Haziran 2018
392 sayfa


44,00 TL
35,20 TL

Miguel de Cervantes

Delidolu Bir Hayat
Uwe Neumahr

Uwe Neumahr’ın tarihî belgelere, mektuplara ve tanıklıklara dayandırdığı bu titiz çalışması, Miguel de Cervantes’in edebi evreninin penceresini aralarken, kendisi de bir romana benzeyen maceralı ve türlü talihsizliklere rağmen iyimserlik dolu hayatını anlatıyor.

22 yaşındayken bir düello sonrasında İspanya’dan kaçmak zorunda kalan genç bir sürgün… İnebahtı Deniz Savaşı’nda cesaretiyle ün salmış, çarpışmada sol elini kaybeden gözü pek bir asker... Cezayirli korsanların eline düşen, beş yıllık esareti boyunca defalarca kaçma girişiminde bulunan bir esir… İspanya’ya döndükten sonra Kral II. Felipe adına çalışan bir istihbarat görevlisi ve donanma komiseri… Cinayetle suçlanıp hapse düşen bir aile babası… Kilise tarafından iki defa aforoz edilen, yeraltı dünyasının karanlık işlerine karışan tekinsiz bir adam… Edebiyat dünyasında efsanevi düşmanlıklar yaşayan ve taklitçilerine karşı kendisini savunmak zorunda kalan bir yazar… Hapisanedeyken yazmaya başladığı Don Kişot adlı romanıyla, kendisinden sonra gelen kuşaklara ilham olmuş, modern romanın kurucusu kabul edilen dev bir edebiyatçı… Uwe Neumahr’ın tarihî belgelere, mektuplara ve tanıklıklara dayandırdığı bu titiz çalışması, Miguel de Cervantes’in edebi evreninin penceresini aralarken, kendisi de bir romana benzeyen maceralı ve türlü talihsizliklere rağmen iyimserlik dolu hayatını anlatıyor. Yazar aynı zamanda, okuru 16. yüzyılın çalkantılı dünyasında Córdoba’dan Madrid’e, Roma’dan Napoli’ye, Cezayir’den Sevilla’ya uzanan renkli ve heyecanlı bir yolculuğa çıkartıyorKitaptan bir bölüm okumak için tıklayın.
Kitabın Adı
Miguel de Cervantes
Alt Başlık
Delidolu Bir Hayat
ISBN
9789750524431
Orijinal Adı
Miguel de Cervantes; Ein Wildes Leben
Kapak
Eduardo Balanca
Yayın No
İletişim - 2643
Dizi No
Biyografi - 29
Alan
Edebiyat Eleştirisi ve Tarihi
Sayfa Sayısı
392 sayfa
En
130 mm
Boy
195 mm
Ağırlık
325 gr
Baskı
1. baskı - Haziran 2018
Yazar
Uwe Neumahr
Çeviren
Erol Özbek
Editör
Bahar Siber
Dizi Kapak Tasarımı
Utku Lomlu
Kapak
Suat Aysu
Uygulama
Hüsnü Abbas
Düzelti
Bahri Özcan
Dizin
Berkay Üzüm
Cilt
Güven Mücellit
Baskı
Ayhan Matbaası

Uwe Neumahr

1972’de Winnenden’de doğdu. Roman dilleri ve Alman dili ve kültürü alanlarında tamamladığı doktorasının ardından, Kiel Üniversitesi’nde İspanyol ve İtalyan Rönesansı’nın kültür tarihi üzerine araştırmalar yaptı. Halen serbest yazar olarak çalışıyor ve karısıyla birlikte Ammersee’de yaşıyor.